4.9/5 - (1000 امتیاز)

امروز با موضوع شکایت از تعمیرکار موبایل با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

وسط کلی گرفتاری و مشکلات روزمره خراب شدن گوشی اون هم توی وضع اسفناک تحریم‌ها می‌تونه ماجرای غم انگیزی برای آدم درست کنه، این اتفاق برای من افتاد بیکباره گوشی خاموش شد و از وقتی روشنش کردم چیزی جز علامت ی آدمک اندرویدی مسخره روش نمایش داده نمی‌شد.

ناگزیر به سمت پاساژ علاالدین رفتم.

ساعت 10 صبح بود اذحام جمعیت علاالدین زبانزد خاص و عام است.

از دم پاساژ که مال‌خر های گرامی مشغول خرید گوشی هستن گذر کردم، توی شلوغی تصمیم گرفتم ی طبقه ای برم پایین اخه میگفتن غول های تعمیر توی طبقه زیر هستن خلاصه رفتم مستقیم پیش تعمیراتی موبایل، جوان بدنساز و که بیشتر شبیه کارمند مدلینگ بود تا تعمیر کار با لبخدی گوشیمو از دستم قاپید تا اومدم بگم گوشیم چه اتفاقی براش افتاده دیدم تمام دل و روده گوشی را ریخته رو میز و سیگارشو روشن کرده(همون لحظه حس کردم احتمال داره در آینده طرف شکایت از تعمیرکار موبایل همین شخص باشه) و ی آهنگ هم پلی کرده و به جان گوشی بیچاره افتاد به یکباره به من گفت، گوشیت خیلی کار داره حتما امروز میخوای ؟

گفتم اره گفتم برو ی دوری بزن ساعت یک بیا ببینم تا اون موقع گوشیت آماده میشه یا نه، خلاصه من ساده هم تصمیم گرفتم علاالدین را به مقصد کتابفروشی ها انقلاب ترک کنم و کلی کتابهارو شخم زدم تا ساعت شد یک، با کلی ذوق شوق رفتم که گوشیمو بگیرم، رفتمو دیدم میگه گوشیت هنوز اماده نیست،

مشارکت در کلاهبرداری رایانه ای

(همونجا بود حس کردم  که باید از تعمیرکار موبایل شکایت کنم).

گفتم داری روش کار میکنی؟

گفت آره ولی دیدم خبری از گوشیم روی میزش نیست گفتم گوشیم اینجاست؟

گفت نه من ی اپراتور هستم که گوشی ها تعمیری را میبرم میدم به تعمیر کارها!

مرجع رسیدگی شکایت از تعمیرکار موبایل

گفتم یا ابوالفضل عجب جایی اومدم، تقریبا بیخیال گوشیِ عزیزم شدم و فهمیدم اینجا پایان خط هست.

خلاصه ساعت چهار بود که زنگ زد گفت گوشیت امادست بیا.

رفتم گوشیمو در وضعی تحویل گرفتم که صدا نداشت ازش خواستم لااقل کاری بکنه که صدای گوشی در بیاد چرا که مهمترین رسالت گوشی رساندن صدای مخاطب است!

خلاصه دوباره وارد جراحی شدند صدای گوشی وصل شد و ولی دیگه سیم کارت را نمی شناخت، احساس بدی بهم دست داد، گفتم آقا این گوشی عیبش چی بود که به این روز افتاد، گفت این آب خورده، هرچی فکر کردم دیدم تنها چیزی که به این گوشی در عمر مبارکش نخورده آب هست، قانع نشدم از او خواستم که گوشی را حداقل در وضع سابقش به من تحویل بدهد، اما گوش او خریدار نبود، با موسسه حقوقی مهرپارسیان تماس گرفتم مرا راهنمایی کردند مسیر پل حافظ و شورای حل اختلاف را در پیش گرفتم در نهایت سر از تعزیرات درآوردم و در این مدت صاحب معزز تعمیرگاه که شماره من را داشتند روزی چندپیامک حاوی بیم و امید برای من ارسال می‌کردند،دیپلماسی اعلاالدین نشینان جواب نداد و به موجب حکم صادره از تعزیرات توانستم به خلا آن گوشی فقید را پر کنم.

حکایت فوق تجربه بصری از رجوع به تعمیر کار موبایل بود که مستندا مسایل حقوقی پیرامون این موضوع را برای شما بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم شکایت از تعمیرکار موبایل

چجوری از تعمیرکار موبایل شکایت کنیم

جرایم رایانه ای

مسایل حقوقی تعمیر موبایل

بهترین وکیل برای شکایت از تعمیرکار موبایل

اولین کسی که گوشی موبایل شما را باز می‌کند، سرنوشت آن گوشی را مشخص می‌کند

در تعمیر موبایل به چه نکاتی توجه کنیم؟

عیب‌یابی: مهم‌ترین و اولین قدم در تعمیر موبایل عیب‌یابی است. در واقع بخش بزرگی از وقت هر تعمیرکاری به عیب‌یابی اختصاص داده می‌شود.

سرعت عمل: همانطور که اشاره کردیم اولین قدم برای تعمیر موبایل شما پیدا کردن مشکل گوشی است. در ادامه به دلیل تجربه‌ای که تعمیرکاران طی سال‌ها آن را کسب کرده‌اند سرعت عمل بالایی در تعویض و تعمیر قطعات دارند. به طوری که تعویض قطعاتی مثل: تاچ‌ال‌سی‌دی، باتری، اسپیکر و… در کمتر از چند ساعت انجام می‌شود. همچنین تعمیر برد به دلیل حساسیت بالا بین دو روز تا یک هفته زمان نیاز دارد.

تجربه و مهارت: کسب تجربه فقط زمانی ممکن است که ما بتوانیم به خوبی در موقعیت مناسبی قرار بگیریم و با استفاده از مهارت خود چالش‌های جدید را پشت سر بگذاریم. تیم ماکروتل با سابقه و کسب مدرک تحصیلاتی، و با توجه به اینکه در دفتر ماکروتل ما انواع و اقسام گوشی‌های هوشمند را تعمیر می‌کنیم از تجربه بالایی برخوردار هستند. که این موضوع می‌تواند هم فرآیند تعمیرات را تسریع بخشد هم از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند.

چه تعمیراتی عرفا در تعمیرگاه های مجاز انجام می‌شود؟  

تعمیر تخصصی برد گوشی‌ها

تعمیر دکمه‌های موبایل

بررسی بردهای آب خورده

برطرف کردن مشکلات گوشی‌های خاموش

برطرف کردن مشکلات گوشی‌های ضربه خورده

حل مشکل صدا

حل مشکل عدم شارژ

حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش

حل مشکل عدم ویبره

حل مشکل عدم آنتن دهی

حل مشکل داغ شدن گوشی

شکایت از تعمیرکار موبایل

تعویض قطعات موبایل شامل چه مواردی است

شکستن تاچ و ال‌سی‌دی، خرابی باتری، قطعی صدای اسپیکر گوشی و… جزء خرابی‌های قطعات موبایل بوده و با تعویض قطعه مورد نظر مشکل دستگاه شما حل خواهد شد.

جرم پول‌شویی

تعویض تاچ و ال سی دی اورجینال

تعویض باتری اورجینال

تعویض درب پشت موبایل

تعویض قاب و شاسی موبایل

تعویض فلت های داخلی موبایل

تعویض شیشه لنز دوربین موبایل

تعویض دوربین آیفون

فرایند تعویض و تعمیر قطعات موبایل یک پروسه پیچیده و حساس است. بسیاری از مراجعه کنندگان سعی دارند این پروسه با عجله انجام شود که این موضوع باعث می‌شود گوشی آنها آسیب بیشتری ببیند. پس تحمل و حوصله کافی از جانب شما و تحت فشار قرار ندادن تعمیرکاران است. تا آنان بتوانند با دقت بیشتری مشکل شما را حل کنند.

بعد از تعمیر به چه نکته ای دقت کنیم؟

لوازم الکترونیکی بعد از تعمیر نیاز به تست دارند.

پس لطفا بعد از تحویل دستگاه، آن‌را بصورت کامل تست کرده و از سلامت دستگاه آگاه شوید.

و از تعمیر کار گارانتی مشخص شده برای قطعه مورد نظر را با گواهی اصالت آن مطالبه نمایید.

خرید قطعات اصلی موبایل و خطر کلاهبرداران

خرید هندزفری از بازار مثل پا گذاشتن در میدان مین است. چرا که تعداد بسیار زیادی هندزفری‌های تقلبی، کپی و جعلی مخصوصا برای هدفون‌های محبوب در بازار وجود دارد. با این حال حتی اگر از هندزفری روی کارتونی استفاده می‌کنید باز هم در آینده با امکان پاره شدن و یا شکستن آن روبرو هستید. بنابراین ممکن است در آینده نیاز به خرید هندزفری جدید برای گوشی خود داشته باشید.

بنابراین هنگام خرید مطمین شوید که چه چیزی تحویل می‌گیرید به شناسایی هندزفری‌های تقلبی است که به نظر می‌رسد بازار را پر کرده است.

شکایت از تعمیرکار موبایل

جهت شکایت از تعمیرکار گوشی به کجا مراجعه نماییم؟

ابتدا  به اتحادیه صنف تلفن همراه مراجعه نمایید تا اولا وضعیت توسط آن تشخیص گردد و کارشناسان تقصیر را احراز نمایند و ثانیا چنانچه فرد خاطی برای جبران ضرر اقدامی ننمود یا به هر شکل رای اتحادیه مد نظر شما نبود ، می‌توانید این موضوع را اعلام نمایید و بخواهید پرونده شما جهت رسیدگی به مرجع بالاتر که معمولا تعزیرات است ارجاع گردد.

شکایت از آلودگی صوتی

اضافه می‌گردد در تهران در صورتی که اشخاص با واحد‌های تعمیرکننده‌ی گوشی تلفن همراه دچار مشکل شدند، می‌توانند با شماره تماس ۸۸۵۳۱۰۱۰ تماس گرفته و یا برای رسیدگی به شکایات خود به شورای حل اختلاف مستقر در دفتر این اتحادیه یا پایگاه اینترنتی آن به آدرس www.ttu.ir مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

رسیدگی در شورای حل اختلاف صنف و شعب تعزیرات

طی دادخواستی که به شورا تقدیم می‌نمایید شکایت خود و اطلاعات دستگاه تلفن همراه و اطلاعات هویتی خویش به همراه رونوشت سند مالکیت دستگاه را ارایه می‌نمایید.

سپس در جلسه رسیدگی بر مبنای نوع درخواست شما از شخص که از او شکایت کرده‌اید پرسش و پاسخ توسط کارشناسان فن صورت می‌پذیرد و در صورت احراز تقصیر میزان خسارت و نحوه جبران خسارت مشخص می‌گردد.

اگر نظریه کارشناسی مورد تایید شما نباشد این امکان وجود دارد که از شورا بخواهید پرونده را به انضمام ضمایم آن به مرجع عالی تر که معمولا شعب تعزیرات است ارجاع نماید، شعبه تعزیرات اگر احراز نماید که اطلاعات پرونده به شکل صحیح درج گردیده است توسط کارشناسنان خبره موضوع را بررسی می‌نماید و در نهایت جلسه ای را به محوریت سازش و توافق تشکیل می‌دهد و اگر توافقی نیز صورت نپذیرفت اقدام به صدور حکم و تعیین تکلیف می‌نماید.

شکایت از تعمیرکار موبایل

دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری بنا به مقتضیات روز جامعه تصمیم به اجرایی کردن سریعتر پروژه استارت آپ وکیل در ایران نموده است.

با توجه به ضرورت کم کردن حجم مراجعین به اماکن عمومی.

کم کردن رفت و آمدهای غیر ضروری شهروندان در سطح شهر.

کمک به متمرکز شدن امور اداری، حقوقی و مالیاتی شهروندان در سراسر ایران.

وکیل تجدید نظر تعزیرات

سایت جدید دفتر حقوقی محمد رضا مهری با عنوان وکیل آنلاین آغاز به کار نموده است.

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.

امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.

عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.

امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.

قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.

خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.

خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

در صورت نیاز به خدمات مشاوره حقوقی، تهیه و تنظیم لوایح و دادخواست و شکواییه های حقوقی، تنظیم قرارداد های حقوقی، مالیاتی و اداری با دفتر حقوقی محمد رضا مهری تماس بگیرید.

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین کیفری در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین ملکی در تهران

021-88663925

021-88663926

021-88663628

021-88796143

شکایت از تعمیرکار موبایل

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی ملکی و حقوقی تهران

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص ملکی و حقوقی تهران

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل پایه یک ویژه پرونده ملکی و حقوقی تهران

3 سه نظر

  1. باسلام. بندهیک گوشیa510fداشتم شارژ یک دفعه به صفرمیرسید ودیگر با شارژر شارژ نمیشد وحتما باید به ان باطری شوک ذاذه میشد من به تعمیر کاربردم وگفتم خصوصیاتش را اما تعمیرکار به فکراینکه گوشی شارژدنمیکنه lcشارژ روتعویض کزده بود وبازهم درست نشد وبعد گفت واسه باطریست هرچه من اسرار میکردم که این برای cpuاست میگفت واسه باطری است دوباطری ازمرجع باطری ایران جنس اص خریدم مارک کی اف ویکی سرکارتن گفتن دوتاش خرابه ووقتی پس فرستادم دیگر به من باطری ندادند حتی فروختنی چون میگفتند مهندسان باطریهارا امتحان کردم ودوباطری سالم بود ودیگرشرکت مرکز بتطری ایران باطری به من باطری نفروخت. بعد مایک برد دست دوم سالم خریدیم کهتعمیر کار وقت وصل کردن جای زدن سیم انتن سیم سرفلت اثرانگشت راقطع کرد ومن دیدم اثرانگشت کارنمیکند به مرکز استان شیراز بردم که گفت بعد باز کردن گوشی سرفلت زیر برد بود وان فشار به صفحه ال سی دی اورده بود وباعث سیاه شدن lcdهم شده بود وحتی چشمی بالای صفحه هم درجای خود نگذاشته بود وزیر یک لاستیک تعمیرکارشیرازی دید که وصل به بلنگو صدا هست وسرجای خودش گذاشت. الان هیچ کدام قبول نمیکنندومیگوینند شکایت کن چوندمیدانند من دیسک کمردارم ووپول وخانواده ای ندارم. حتی برگ ثنی هم گرفتم برای شکایت اما تعذیرات درشهرستان داراب رو بلد نیستم

  2. سلام
    گوشی رو تعویض تاچ السی دی کردم السیدی خرابه یهو صفحه نورآبی میاد مثل گوشی که فشار امده باشه روش بطور تصادفی اشکال السی رفع میشه به خود تعمیرکارهم نشان دادم قبل تحویل گرفتن گوشی ولی زیر بارنمیرود کجا باید شکایت کنم اهل اصفهان هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام لاتاری 2023