5/5 - (34 امتیاز)

با معرفی وکیل تجدید نظر تعزیرات همراه شما هستیم.

مرجع رسیدگی به گرانفروشی، تقلب، قاچاق کالا و ارز در بعضی از پرونده ها سازمان تعزیرات حکومتی است.

قانون خاص برای سازمان تعزیرات حکومتی تدوین شده و در شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی و تجدید نظر مورد استناد قرار می گیرد.
اما رای محکومیت در شعبه بدوی تعزیرات حکومتی قابل اعتراض است.

مرجع رسیدگی شعب تجدید نظر سازمان تعزیرات حکومتی استان است. دیوان عدالت اداری نیز به اعتراض در این گونه موارد رسیدگی خواهد کرد.
نحوه اعتراض در دیوان عدالت اداری نیز در نوشتار جداگانه مورد بحث قرار گرفته است.
وکیل تجدید نظر تعزیرات

نمونه لایحه تجدید نظر خواهی در سازمان تعزیرات حکومتی

ریاست محترم شعب تجدید نظر سازمان تعزیرات حکومتی تهران
موضوع: تجدید نظر خواهی

با سلام و احترام

در پرونده شماره 139800101080001742 که رسیدگی بدوی به آن در شعبه 35تعزیرات حکومتی استان تهران انجام شد، موکلین، شرکت…. با مسئولیت محدود و مدیریت….طی دادنامه شماره 139900201080000987 مورخ 1399/08/12 محکوم به پرداخت 3/4441/000/000 ریال بابت اتهام تقلب در فروش 18 دستگاه میکروپیگمنتیشن و همچنین تبلیغات خلاف واقع به پرداخت 120/000/000 ریال جزای نقدی محکوم شده اند.

حال در مهلت مقرر قانونی بنا به دلایل زیر به حکم صادر شده معترضم و تقاضای رسیدگی مجدد به پرونده از سوی آن مرجع محترم را دارم.

شرح مختصری از پرونده

در تاریخ 18/09/1398 شخصی با هویت نامعلوم در شکایتی بدون امضا و بدون مستند مدعی شد شرکت … ، دستگاههای تاتو به همراه سوزن ها و رنگهای چینی مربوط به اینکار را از طریق قاچاق وارد کشور نموده و به فروش می رساند.

ادعای این شخص بی نام و نشان، استناد به صفحات اینستاگرام و سایت رسمی شرکت و برگزاری همایش، نمایشگاه و برگزاری کلاس آموزشی در خصوص آموزش تاتو و به کارگیری دستگاههای مزبور استوار شده است. شکایت بدون نام مبنی بر فروش دستگاه تاتو به مبلغ شش میلیون تومان بدون مجوز وزارت بهداشت و اماکن می باشد.

همچنین فرد مذکور مدعی شد که با پرداخت مبلغ 16/000/000 ریال در همایش برگزار شده در سالن همایشهای صدا و سیما، توسط شرکت، از وی کلاهبرداری شده و تقاضای رسیدگی نموده است.

این گزارش بدون نام و بدون امضاء مبنای تشکیل پرونده با شماره 139800101080001742 و ارجاع به شعبه 35 تعزیرات گردید و با دستور ریاست محترم شعبه، شکواییه ثبت و در تاریخ1398/07/10 در اجرای تبصره ماده 18 آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی به اداره کل صنعت معدن و تجارت استان تهران ارجاع شد.

وکیل متخصص مشارکت مدنی

نمونه سفیدی از قرارداد اعطای نمایندگی شرکت موکل نیز پیوست پرونده شده که فاقد هرگونه امضا و یا نشانی از موکلین در آن قرار ندارد.
وکیل تجدید نظر تعزیرات

اظهارات کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی

سپس موضوع به کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز ارجاع شد تا بررسی شود، دستگاههای تاتو با برندهای گوجی و مستور موجود در شرکت تقلبی هستند یا خیر؟ دوم: آیا برگزاری همایش و کلاسهای آموزشی و تبلیغات در فضای مجازی دارای مجوز می باشد یا خیر؟ ضمنا در صورت کشف دستگاهها، وفق مقررات توقیف شود.

در تاریخ 17/10/1398 طی شماره 174102/98 معاون نظارت و بازرسی صمت مراتب توقیف کالاهای مظنون به قاچاق( تعدادی سوزن و رنگ تاتو)  را به شعبه بدوی اعلام نمود.

مجوز برگزاری همایش آموزشی در سالن همایشهای صدا و سیما نیز توسط بازرسین اخذ و به شعبه ارائه شده است.

در تاریخ 22/02/99 نماینده حقوقی دانشگاه علوم پزشکی و کارشناسان نظارت بر درمان در شعبه حضور یافته اظهار داشتند که درباره تجهیزات پزشکی در بازرسی از شرکت مشتکی عنه مجوزی ارائه نشده است. هر چند همین گزارش اذعان دارد که هیچگونه تجهیزات پزشکی در محل یافت نشده است.

در خصوص نمایندگی شرکت های گوجی و مستور نیز مدرکی ارائه نشد. اما مجوز برگزاری همایش ارائه و ضم پرونده شده است.
تحقیقات از شرکت به صورت تلفنی و ناشناس!!!!

خانم…کارشناس نظارت بر بهداشت نیز صراحتا اظهار داشت که در بازرسی از شرکت هیچ دستگاه میکروپیگمنتیشن مشاهده نشده است اما در تماس تلفنی با شرکت شخص پاسخ دهنده، شرکت را نماینده شرکت گوچی معرفی نموده و اظهار داشت دستگاههای فروخته شده یکسال گارانتی دارند!!!!

ضمنا کارتریج دستگاه نیز توسط خود شرکت تامین می شود و آموزشهای لازمه نیز توسط کارکنان شرکت داده می شود.

همچنین برای سفارش دستگاه لازم است تا مشخصات به شماره موبایل ارسال تا اطلاعات تکمیلی برای متقاضی خرید فرستاده شود.

گزارش بعدی که توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ارسال گردید، به صراحت اذعان دارد که در بازدید از محل شرکت هیچگونه تجهیزات پزشکی مشاهده نشده است.

این گزارش، داشتن مجوزهای برگزاری دوره های آموزشی از سازمان فنی و حرفه ای را مورد تایید و تاکید قرار داده است.
مدیرکل امور تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، شرکت موکل را فاقد نمایندگی از برند گوچی و مستور دانسته است.
وکیل تجدید نظر تعزیرات

اظهارات متهم در جلسه اول رسیدگی و تفهیم اتهام

در تاریخ 24/06/1399 مدیرعامل شرکت در برگ تحقیق در شعبه، با ارائه مدارک و مستندات قانونی شرکت، مدعی شد به دلیل نداشتن کارت بازرگانی، هیچگونه واردات تجهیزات پزشکی یا آرایشی انجام نداده اند. اما خرید دستگاه از خارج از کشور و وارد نمودن آنها از طریق کالای همراه مسافر به قصد استفاده آموزشی در آموزشگاه مجاز که به تایید مقامات مذکور در فوق رسیده است را مورد تایید قرار داد.

دلیل این امر توسط آقای.. موجود نبودن کالای با کیفیت در کشور و لزوم داشتن دستگاه برای برگزاری کلاسها و آموزشها عنوان شده است.

ضمنا تبلیغات در سایت و یا اینستاگرام برای برگزاری دوره های آموزشی و ثبت نام داوطلبان نیز به تایید مدیر عامل شرکت رسیده است.

شعبه 143 دادگاه حقوقی تهران

سپس اتهام وی دائر بر تبلیغات خلاف واقع و گرانفروشی به وی تفهیم شد.

مشارالیه در پاسخ اخذ نمایندگی از شرکت گوچی را به همراه مدارک و مستندات ارائه نمود و تاییدیه سفارت نیز پیوست این گواهی شد.

در جلسه بعدی که درتاریخ 05/07/1399 برگزار شد، آقای …، محل تامین و فروش دستگاه مورد ادعای شاکی ناشناس را بازار داخلی عنوان نمود. اما دلیل آن را لزوم همراه داشتن دستگاه توسط هنرجویان و تشکیل کلاس بیان نمودند.

همچنین مشارالیه عنوان نمودند که اگر مشکلی برای دستگاههای تهیه شده از سوی شرکت پیش آید، دستگاه را به فروشنده عودت داده و دستگاه جدید تحویل خریدار می دهند.
وکیل تجدید نظر تعزیرات

تغییر عنوان اتهامی در اخذ آخرین دفاع بدون دلیل

سپس اتهام تخلف تبلیغات خلاف واقع و تقلب به متهم مجددا تفهیم شد و اینبار درباره اتهام گرانفروشی ذکری به میان نیامد.

در آخرین دفاع موکل صادقانه محل تهیه دستگاه که مورد استفاده هنرجویان قرار می گرفته را بازار داخلی عنوان نموده و از احتمال قاچاق بودن دستگاهها نیز اظهار بی اطلاعی نمود.
جمع دستگاهها را نیز بین 10 الی 15 عدد عنوان نموده است.

ادامه تحقیقات پس از اخذ آخرین دفاع از متهم

جالب تر اینکه در تاریخ 06/07/1399 ریاست محترم شعبه طی شرحی به سازمان صمت اعلام نموده که ارزش ریالی تخلف مشخص نیست و خواستار تسریع در ارائه پاسخ کردید.

کارشناسان اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در تاریخ 05/08/1399 و پس از اخذ آخرین دفاع از متهم در شعبه حضور یافته و نظریه کارشناسی خود را ارائه نمودند.

بر این اساس کارشناسان مذکور شرکت را فاقد نمایندگی گوچی و مستور معرفی نموده و کالاهای کشف شده را مظنون به قاچاق معرفی نمودند. مگر انکه صاحب کالا مدارک و مستنداتی ارائه دهد که مشخص شود قاچاق نیست. کارشناسان مذکور اتهام و تخلف را قاچاق و تقلب تشخیص دادند و هر چند که نتوانستند به صورت دقیق اظهارنظر کنند اما در نهایت اقدام موکل را باعث مخاطراتی در سلامت جامعه ارزیابی نمودند.!!!!

در تاریخ 07/08/99 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران مجددا داشتن مجوز برگزاری دوره های آموزشی تاتو را مورد تاکید قرار داد.
در تاریخ 12/08/1399 نیز ریاست شعبه بدوی با تشکیل جلسه فوق العاده و اعلام ختم رسیدگی اقدام به صدور رای نمودند.

دلایل اعتراض به رای بدوی

اول: عدم وجود شاکی خصوصی در پرونده

طبق قانون آیین دادرسی کیفری، شکواییه تعریف مشخصی دارد. این مهم در ماده 68 قانون آیین دادرسی کیفری به صراحت قید شده است.
وکیل تجدید نظر تعزیرات

ماده ۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری

شاکی یا مدعی خصوصی می تواند شخصاً یا توسط وکیل شکایت کند. در شکوائیه موارد زیر باید قید شود:

الف – نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، شغل، میزان تحصیلات، وضعیت تاهل، تابعیت، مذهب، شماره شناسنامه، شماره ملی، نشانی دقیق و درصورت امکان نشانی پیام نگار (ایمیل)، شماره تلفن ثابت و همراه و کد پستی شاکی
ب – موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم
پ – ضرر و زیان وارده به مدعی و مورد مطالبه وی
ت – ادله وقوع جرم، اسامی، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان
ث – مشخصات و نشانی مشتکی عنه یا مظنون در صورت امکان

اعتراض به دستور تخلیه

شروع به رسیدگی بدون رعایت موارد فوق از سوی ریاست محترم شعبه، هر چند ممکن است در راستای مجوز حاصل از بند د ماده 18 آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی قلمداد شود اما خلاف قانون آیین دادرسی کیفری می باشد، چرا که در این پرونده هویت شاکی خصوصی کاملا ناشناس و سری مانده و موکل هیچگاه فرصت دفاع از شکایت مطروحه و احتمالا جلب رضایت شاکی خصوصی جهت معافیت از مجازات احتمالی را نیافته است.

دوم: عدم اثبات ورود خسارت به شاکی خصوصی
وکیل تجدید نظر تعزیرات

استناد شعبه محترم بدوی به ماده 19 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

ماده ۱۹ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان

عرضه‌کنندگان کالا و خدمات و تولیدکنندگانی که مبادرت به تخلفات موضوع مواد (۳) الی (۸) این قانون نمایند در صورت ورود خسارات ناشی از مصرف همان کالا و خدمات به مصرف‌کنندگان علاوه بر جبران خسارت وارده به جزای نقدی حداکثر معادل دو برابر خسارت وارده محکوم خواهند شد.

تبصره- در صورتی که عرضه‌کنندگان کالا و خدمات از ایفاء هریک از تعهدات خود در قبال خریدار خودداری کرده و یا آن را به صورت ناقص و یا با تاخیر انجام دهند مکلفند علاوه بر انجام کامل تعهد،خسارت وارده را جبران نمایند.

اعضای محترم شعبه تجدید نظر تعزیرات حکومتی

همانگونه که ملاحظه میفرمایید باز هم حقوق موکلین نادیده گرفته شده و بدون اثبات وقوع خسارت به شاکی خصوصی که اصولا وجود وی در هاله ای از ابهام بوده و بلکه شکایتی واهی مطرح نموده و از ترس عواقب قانونی آن هویت خود را نیز مخفی نموده است، جبران خسارت وارده به شاکی مقدور نشده و همچنین هیچ مرجعی ورود خسارت به اشخص را تایید نکرده است.

سوم: تعیین جریمه بدون نظریه کارشناسی

در تاریخ 06/07/1399 ریاست محترم شعبه طی شرحی به سازمان صمت اعلام نموده که ارزش ریالی تخلف مشخص نیست و خواستار تسریع در ارائه پاسخ کردید.

پس از اخذ آخرین دفاع و احتمالا به منظور روشن شدن مبلغ خسارت وارده به شاکی موهوم، موضوع از وزارت صمت استعلام شده است.
ریاست محترم شعبه بدون اظهار نظر کارشناسی در این موضوع مبادرت به صدور رای نموده و میزان کالاهای فروخته شده حسب اقرار موکل را 18 عدد عنوان نموده است.

حال انکه موکل بارها در جلسات رسیدگی اذعان نموده که حدود ده الی پانزده دستگاه را برای مصارف هنرجویان از بازار داخلی تهیه و به آنها تحویل داده است.

چهارم: عدم توجه به عرف بازار

عالیجنابان و مقامات محترم رسیدگی کننده

وکیل تجدید نظر تعزیرات

همانگونه که نیک مستحضرید در بازار خیابان منوچهری تهران انواع دستگاهها، کارتریج، سوزن و رنگ تاتو به هر مقداری که بخواهید قابل خریداری است.
با اعزام بازرس یا کراشناس به صورت مخفی به این خیابان معروف در تهران، مشاهده خواهید فرمود که دفاعیات موکل مقرون به واقع و صحت است.

چرا که به هز میزان و تعداد دستگاه تاتو از هر مارکی خارجی، رنگ، مارتریجح و سوزن بدون پشتوانه و مدارک واردات قابل ابتیاع و تهیه است. بنابراین ادعای موکل در دفاع از خود کاملا صادقانه و مقرون به واقع است و اقرار تلویحی وی که ریاست محترم شعبه در سطر 6 رای مورد اعتراض آورده به هیچ عنوان صحت ندارد.

شکایت از تعمیرکار موبایل

پنجم: تحصیل دلیل بعد از اخذ آخرین دفاع

با مداقه در گردشکار تهیه شده و صفحات پرونده ملاحظه میفرمایید که مستند صدور رای(برگ 71 پرونده) پس از اخذ آخرین دفاع از موکل به آن افزوده شده و موکل از نظریه کارشناسان مطلع نبوده تا بتواند به آن اعتراض نموده و یا مدارک و مستندات خود را ارائه دهد.

این امر نیز باعث تضییع حقوق قانونی موکل در دفاع از خود می باشد و اصول دادرسی منصفانه را زیر سوال خواهد برد.

چرا که بر اساس ماده 20 آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی رای شعب باید مستند و مستدل باشد نه اینکه دلیل و استنادات علیه متهم مورد ارزیابی قرار گیرد و موضوعات له متهم که باید با تفسیر مضیق قوانین کیفری سعی در عدم کیفر و مراعات اصل مترقی برائت، در موارد شک به نفع وی تفسیر شود را زیر پای گذارد.
وکیل تجدید نظر تعزیرات

ششم: عدم توجه به دلایل له متهم

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بارها بر داشتن مجوزات لازم برای برگزاری سمینارها و آموزش ها توسط موکلین اذعان نمود.

در گزارش کارشناسی وزارت بهداشت هیچگونه تجهیزات پزشکی یا خلاف یافت نشده است.
صرفا کاربری پشت تلفن، شاید به جهت بازاریابی و جذب مشتری یا خصومت شخصی با موکلین، مدعی شد که امکان تهیه دستگاه از بازار وجود دارد.

این امر اصل شخصی بودن مجازاتها را خدشه دار نموده است. چرا که هویت پاسخ دهنده به تلفن ادعایی کارشناسان بهداشت مشخص نشده و چه بسا شخص پاسخ دهنده حتی با هماهنگی قبلی چنین پاسخهایی داده است.

و اگر مدعی تامین دستگاه و قطعات بود چرا ریاست مجترم شعبه دستور خرید یک عدد از دستگاه مورد ادعا را جهت کشف حقیقت صادر ننمود؟

یا اینکه ممکن است گزارش ضابطین از منابع غیرموثق باشد. همانگونه که در شکایت تقدیمی شاکی موهوم نیز غرض ورزی و گزارش خلاف واقع به عیان به چشم می خورد.

هفتم: استناد به مدرک بدون امضا و سند بدون نوشتار

برگ 17 پرونده که مورد استناد رسایت محترم شعبه قرار گرفته است، برگی سفید به عنوان نمونه قرارداد اعطای نمایندگی شرکت موکل به شهرستانها در ایران است.

نکته جالب اینکه در این خصوص نیز هیچ تحقیقی نشده و فقط به پیوست نمودن یک برگ کاغذ بدون مشخصات و مهر و امضا اینگونه وانمود شده که شرکت موکل اقدام به اعطای نمایندگی فروش دستگاههای میکروپیگمنتیشن نموده و بر این اساس حکم محکومیت چند صد میلیونی موکلین را صادر نموده است.

هشتم: عدم صحت تبلیغات گسترده در فضای مجازی
وکیل تجدید نظر تعزیرات

ماده 17 آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی کلیه ضابطین قضایی را مکلف به اجرای دستورات قضات سازمان تعزیرات حکومتی نموده است.

در این پرونده ادعا شده که تبلیغات گسترده و خلاف واقع جهت فروش دستگاه میکروپیگمنتیشن در اینستاگرام شده ولی هیچگاه موضوع به پلیس فضای تبادل اطلاعات ارجاع نشده تا آیدی مربوط به صفحه اینستاگرام که مورد ادعای شاکی ناشناس است مورد ارزیابی فنی قرار گیرد.

جرم پول‌شویی

پرونده از حیث تحقیقات بسیار علیه موکلین بوده و حقوق قانونی آنها در تحصیل دلیل علیه و له آنها نادیده گرفته شده است. تبلیغات گسترده و خلاف واقع که مبنای صدور حکم محکومیت قرار گرفته اصولا به هیچ عنوان صحت نداشته و در صورت لزوم ارجاع جهت تحقیق به پلیس فتا مورد استدعای جدی است.

علاوه بر اینکه دستگاه مورد ادعای شاکی، به هیچ عنوان کاربرد پزشکی یا درمانی نداشته و این امر به تایید وزارت بهداشت نیز رسیده است.  یا گزارشات کارشناسان و سایر مراجع که خود را صالح به اظهار نظر ندانسته ولی اظهار نظر نموده اند، با اشکال جدی قانونی روبروست.

نهم: صدور رای با گردشکار خلاف واقع

موکل، مستندات داشتن نمایندگی از برندهای گوچی و مستور را با ترجمه رسمی به شعبه محترم بدوی ارائه نموده است. هر چند که اداره کل تجهیزات پزشکی، شرکت را فاقد مجوز دانسته، ولی جهت مزید اطلاع به عرض می رسانم که دستگاههای مذکور به هیچ عنوان کاربرد پزشکی و درمانی نداشته و در راستای فعالیت قانونی شرکت موکل که برگزاری همایش و سمینار و  دوره های تخصصی زیبایی پوست، دارای مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای می باشد، کاربرد دارد.

ریاست محترم شعبه رسیدگی کننده و مستشاران محترم

با عرض پوزش از تصدیع و اطاله کلام، خواهشمندم با رسیدگی مجدد به موضوع پرونده و همچنین مداقه در مستندات تقدیمی موکل در مراحل مختلف، جهت تضییع حقوق دفاعی موکلین، در صورت اثبات صدق عرایض در این لایحه، رای برائت موکل صادر و اعلام فرمایید.

منوط به نظر و امر عالیست.

با احترام مجدد محمدرضا مهری وکیل پایه یک دادگستری

تلفن های ثابت دفتر وکیل سازمان تعزیرات حکومتی

02188663925
02188663926
02188663927

شماره موبایل وکیل تعزیرات تهران

09120067661
09120067662
09120067663

شماره واتس آپ جهت ارسال پیام تعیین وقت با وکیل تجدید نظر تعزیرات

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام حداکثر ظرف 24 ساعت وقت مشاوره با برترین وکلای ایران تعیین خواهد شد.

دفتر وکالت وکیل آنلاین تعزیرات حکومتی در تهران

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

ارائه منظم اطلاعات و مشاوره حقوقی رایگان صرفا از طریق درج مقالات علمی حقوقی.
امکان مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی پس از تعیین وقت قبلی.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر.
معرفی بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری و حقوقی در تهران
معرفی بهترین وکیل دعاوی بانکی و پولی.
معرفی بهترین وکیل ملکی.
معرفی بهترین وکیل قراردادهای مشارکت در ساخت.
معرفی بهترین وکیل دادسرای جرایم امنیت اخلاقی، اقتصادی و پولشویی
نشانی بهترین وکیل برای تعزیرات حکومتی
وکیل تجدید نظر تعزیرات

تهران- میدان ونک- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد9

2 سه نظر

 1. سلام
  تو تعزیرات به جرم اقتصادی هم رسیدگی میکنن؟
  من از طرف تعزیرات به زندان محکوم شدم
  مگه میشه همچین‌چیزی؟

  1. سلام وقت به خیر
   سازمان تعزیرات حکومتی مجاز به تعیین حکم حبس در پرونده ها نیست.
   در صورتی که شما محکوم به پرداخت جریمه از طرف سازمان تعیزرات شده باشین و جریمه متعلقه رو پرداخت نکنید و سازمان هم راهی برای وصول جریمه پیدار نکنه پرونده رو به دادگاه میفرسته و دادگاه اقدام به تبدیل جریمه و جزای نقدی به حبس خواهد کرد.
   میتونین نشریف ببرین جریمه رو پرداخت کنید تا حکم زندان لغو بشه.
   در صورتی که نیاز به مشاوره با وکیل تخصصی تعزیرات دارین با موسسه حقوقی مهر پارسیان تماس بگیرید.
   09120067669

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام لاتاری 2023