5/5 - (57 امتیاز)

با معرفی وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی همراهتان هستیم.

عدم آگاهی برخی از کاربران و همچنین عدم استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در زمان تنظیم قرارداد خرید و فروش باعث شده تا بسیاری از افراد سودجو و به ‌اصطلاح کلاه‌بردار با ترفندهایی به دنبال سوء استفاده از این نا آگاهی‌ها بروند.

این مشکلات می‌تواند زمینه‌ساز مسائل حقوقی مختلفی در آینده باشد. از این ‌رو لازم است تا همه افراد با سطح آگاهی‌های قابل قبولی دست به تنظیم چنین قراردادهایی زده و همچنین برای حرفه‌ای‌تر کردن قرارداد از وکیل و مشاور حقوقی نیز در این‌ باره مشورت بگیرند.

همین یک قدم ساده می‌تواند بسیاری از مسائل حقوقی و مشکلات و کلاه‌برداری‌ های رایج در قرارداد خرید و  فروش را از شما دور کند.

در راستای افزایش سطح آگاهی کاربران در این مقاله به بررسی کلاه‌برداری‌های رایج در زمینه تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک، زمین می‌پردازیم. آشنایی با این ترفندها و روش‌های کلاه‌برداری باعث می‌شود تا کاربران کمتر با چنین مشکلاتی مواجه شوند.

همچنین در طول متن روش‌هایی را برای جلوگیری از بروز هرکدام از این کلاه‌برداری‌ها بیان خواهیم کرد.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

کلاه‌برداری‌های رایج در هنگام تنظیم قرارداد خرید فروش ملک مسکونی

این دست از قراردادها به دلیل اینکه بیشترین توجه را در کشور داشته و یکی از اصلی‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود، با کلاه‌برداری‌های زیادی روبرو است که آگاهی از آنها می‌تواند باعث کمتر شدن این کلاه‌برداری‌ها شده و مانع از بروز مشکلات بزرگ حقوقی برای کاربران باشد.

رایج‌ترین کلاه‌برداری‌هایی که در تنظیم قرارداد خرید و فروش خانه با آن روبرو هستیم، به شرح زیر هستند.

کلاهبرداری ثبتی

خرید ملک با قیمت‌گذاری تقلبی

در این روش برخی از مشاورین املاک با پایین آوردن ارزش ملک مسکونی و به‌اصطلاح کوبیدن مال سعی در کاهش قیمت مد نظر فروشنده دارند. در چنین مواقعی فروشنده‌های ناآگاه از شرایط بازار و یا کسانی که خیلی سریع پول لازم دارند، فریب این دست از افراد را خورده و ملک مسکونی خود را با قیمت‌های پایین به آنها می‌فروشند. در اکثر این موارد خریدار از همدستان مشاورین هستند.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

کلاهبرداری توسط افرادی که تسهیلات بانکی دارند.

یکی از موارد پرتکرار در زمینه معاملات مسکن که تاکنون هیچ‌کس عملی شدن آن را ندیده است، خریدارانی هستند که دارای تسهیلات بانکی کلان بوده  و برای خرید پا پیش می‌گذارند. در اکثر موارد این دست از افراد به نان شب خود نیز محتاج هستند.

شما بایستی خیلی عاقل باشید و بدانید که دریافت چنین تسهیلاتی نیاز به اسناد و مدارک بسیار زیادی دارد که معمولاً از عهده هرکسی برنمی‌آید.

از این ‌رو شناسایی دام این افراد برای عدم گرفتاری مهم است.

این وام‌ها معمولاً نام‌های مختلفی داشته و در اکثر موارد بعد از انتقال سند امکان دریافت آنها وجود دارد. اگر برای دارایی و ملک خود ارزش قائل هستید، هرگز بدون دریافت پول آن را به نام کس دیگری نزنید.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

کلاه‌برداری در خرید و فروش خانه‌های نیمه‌ساز

یکی از پرتکرارترین محل‌های کلاه‌برداری در تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک همین خانه‌های نیمه‌ساز هستند که همچنان نیز این روش در حال قربانی گرفتن در جامعه است.

افراد به دلیل عدم آگاهی درباره شرایط قرارداد ساخت ساختمان و یا قرارداد پیش‌خرید، با افرادی وارد معامله می‌شوند که صلاحیت لازم را در این زمینه ندارند.

فروش مال به چند نفر به‌صورت هم‌زمان
فروش مال بدون ساخت کامل آن
رها شدن پروژه در نیمه راه
متواری شدن سازنده
ساخت ملک با مصالح ساختمانی بی‌کیفیت
جعلی بودن سند
واقعی نبودن مالک
وکالت‌نامه‌های جعلی

خرید و فروش خانه با وکالت‌نامه

هرچند وکالت‌نامه یک سند کاملاً معتبر در قوانین حقوقی است و دارنده آن در صورت دریافت مجوز در متن وکالت‌نامه می‌تواند حتی برای خرید و فروش ملک اعطا کننده وکالت‌نامه اقدام نماید، اما به دلیل کم بودن سطح سواد حقوقی کاربران درباره وکالت‌نامه‌ها و عدم مشورت با وکیل در زمان تنظیم قرارداد خرید و فروش خانه، معمولاً کلاه‌برداری‌ها و جعل‌های زیادی را در این عرصه شاهد هستیم.

وکیل دادسرای غرب تهران

افراد سودجو با استفاده از وکالت‌نامه‌های جعلی اقدام به فروش مال غیر کرده و از این طریق به دنبال ثروت ‌اندوزی هستند. نباید فریب این دست از افراد را نیز بخورید.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

خرید و فروش ملک رهنی

البته موضوع خرید و فروش ملک رهنی با موضوع خرید و فروش مال غیر کاملاً متفاوت است. امکان خرید و فروش ملکی که سند آن در رهن سازمان و یا بانک است، وجود داشته و این کار کاملاً قانونی است.

اما خریداران محترم در چنین شرایطی حتماً باید تمام اسناد و مدارک را به‌دقت مطالعه کرده که هم از نظر قیمتی و هم از نظر شرایط رهن ملک مشکلی پیش نیاید. مشاوره حقوقی بهترین ترفند در این مواقع برای این عزیزان است.

خرید و فروش خانه ای که خریدار ان را بازدید نکرده

شاید با دیدن این عنوان از خود بپرسید که آیا کسی ملکی را بدون بازدید می‌خرد؟ به‌وفور این اتفاق را در سطح معاملات مسکن شاهد هستیم. مشاورین و یا فروشنده‌ها به دلایل مختلفی بدون بازدید از ملک سعی در فروش آن دارند.

یا در برخی مواقع با نشان دادن یک ملک دیگر با مطرح کردن این موضوع که امکان مشاهده ملک اصلی وجود ندارد و یا مطرح نکردن این موضوع اقدام به تنظیم قرارداد خرید و فروش کرده و از این طریق کلاه‌برداری می‌کنند.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

خرید و فروش ملک‌های بدون سند و یا مشکلات سندی

مشکلات سندی هنوز هم در هر شهری و روستایی برای املاک و خانه‌ها وجود دارد. به دلایل مختلفی ممکن است ملک موردنظر با این مشکلات روبرو باشد.

اوقافی بودن ملک
بنیادی بودن ملک موردنظر
مزروعی بودن زمین
نداشتن پایان کار ساختمانی
تخلف سازنده در ساخت

طولانی شدن پروژه دریافت سند برای برج‌ها و آپارتمان‌های بلندمرتبه

و مواردی از این ‌دست می‌تواند از دلایل نداشتن سند و یا ایرادات سندی در خانه‌ها و زمین‌ها باشد. خرید و  فروش در چنین مواقعی ممکن است با مشکلاتی روبرو باشد.

وکیل آنلاین کیفری ونک

برای مثال در صورتی ‌که تمام اسناد و مدارک درست بوده و هیچ‌کس هم قصد کلاه‌برداری نداشته باشد، متراژ دقیق واحد را نمی‌توانید به‌صورت حتم در متن قرارداد درج کنید.

زیرا تا تنظیم نشدن سند و پایان کار این عدد حدودی است. از این ‌دست مشکلات باعث شده تا برخی افراد سودجو نیز با وجود علم بر مشکلات سندی و یا نداشتن سند اقدام به فروش خانه‌ها و املاک این‌چنینی نمایند.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

کلاه‌برداری‌های رایج در قرارداد خرید و فروش ملک تجاری

تمام روش‌های کلاه‌برداری که برای تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک مسکونی مرور کردیم، درباره ملک تجاری هم، صادق است. جدای از این مواردی هم وجود دارد که بیشتر کلاه‌برداران در زمینه املاک تجاری دست به آن می‌زنند.

نداشتن سند تجاری، معلوم نبودن شرایط سند به دلیل نیامدن پایان کار، فروش مال غیر و مواردی ازاین‌دست ازجمله کلاه‌برداری‌های رایجی هستند که در زمینه املاک تجاری شاهد آنها هستیم.

از این ‌رو قبل از هر چیزی بایستی استعلامات لازم را در زمینه این املاک دریافت کرده و سپس برای آنها اقدام کنید. همچنین مشورت با مشاور حقوقی در این قراردادها با توجه به مبالغ بالای رد و بدل شده در آنها الزامی بوده و عدم دقت به این موضوع ممکن است شما را در دام کلاه‌برداران قرار دهد.

کلاه‌برداری‌های رایج در قرارداد خرید و فروش ملک اداری

املاک اداری نیز ازاین‌دست کلاه‌برداری‌ها دور نبوده و در این عرصه نیز شاهد بروز مشکلاتی این‌چنینی هستیم.

با توجه به اینکه مشتری چنین املاکی معمولاً دفتر و شرکت‌ها هستند، بررسی مسائل حقوقی در این مواقع دقیق‌تر صورت می‌پذیرد. اما بااین‌وجود هنوز هم مشکلاتی در این رده وجود دارد که برای رفع آنها کاربران نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل را دارند.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

برای جلوگیری از کلاهبرداری ملکی چه کنیم؟

در این بخش ترفندهایی را بررسی می‌کنیم که هرچند ساده به نظر می‌رسند اما می‌توانند مانع از بروز کلاه‌برداری‌های عنوان شده در تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک باشند.

لازم است تا در هنگام خرید و فروش ملک از شرایط بازار مطلع باشید.
قیمت خانه و ملک تجاری و یا اداری را در منطقه محل سکونت خود بدانید.

آثار حقوقی تصادف

به هر مشاور املاکی اعتماد نکرده و حتماً در صورت برقراری تماس کارت شناسایی مشاور املاک را مشاهده و جواز آنها را در هنگام تنظیم قرارداد خرید و فروش خانه مشاهده کنید.

حتماً قیمت‌ها را از چند مشاور املاک جویا شوید.
حتماً سند ملک موردنظر را به‌طور کامل رؤیت کرده و استعلامات لازم درباره آنها را بگیرید.
طرفین قرارداد باید همدیگر را احراز هویت نمایند.

به‌عنوان خریدار شما باید مشخصات طرف مقابل را با مشخصات صاحب سند تطابق دهید.
حتماً و حتماً در هنگام تنظیم قرارداد از حضور فیزیکی طرف مقابل مطمئن شده و از راه دور قول و قرار نگذارید.

مبایعه نامه خرید و فروش خانه را با مشورت با افراد حقوقدان و مشاور حقوقی تنظیم کنید.
هرگز بدون مطالعه دقیق و اطلاع از معنی تمام جزئیات مبایعه نامه اقدام به امضای آن نکنید.

از مشاور املاک محترم بخواهید که برای دریافت کد رهگیری مبایعه نامه اقدام نماید.
از انتقال سند به نام دیگران بدون دریافت پول اجتناب نمایید.

به‌هیچ‌عنوان اطلاعات بانکی خود را در اختیار افراد دیگر نگذارید.
در صورت داشتن وکالت‌نامه استعلامات لازم را درباره آن بگیرید.

برای خرید و فروش ملک با وکالت‌نامه با وکیل آگاه در این زمینه مشورت کنید.
سعی کنید به‌صورت حضوری با خود مالک اصلی اقدام به امضای قرارداد نهایی کنید.

هرگز به کپی مدارک ملک موردنظر اکتفا نکرده و اصل آنها را رؤیت کنید.
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

کلاه‌برداری‌های رایج در تنظیم قرارداد خرید و فروش زمین

قرارداد خرید و فروش زمین نیز ازجمله قراردادهای پر چالش برای هر دو طرف است. در این قراردادها هم کلاه‌برداری‌های مختلفی را شاهد هستیم که دور ماندن از آنها نیاز به افزایش سطح آگاهی دارد. معمول‌ترین نمونه از کلاه‌برداری‌های مربوط به خرید و فروش زمین به شرح زیر هستند:

فروش زمین مزروعی به‌جای مسکونی
فروش زمین غیر
فروش زمین با اسناد جعلی

فروش زمین اوقافی، بنیادی و زمین‌های بدون مالک با سند‌سازی فروش زمین بدون حق امتیاز آب و گاز و دروغ‌گویی و صحنه‌سازی برای آن
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

چگونه از کلاه‌برداری‌های قرارداد خرید و فروش راحت باشیم؟

به نکات مهمی در طول متن اشاره کردیم که می‌توانند راهنمای شما برای دور ماندن از مشکلات و کلاه‌برداری‌های مربوط به چنین قراردادهایی باشند. اما به‌صورت واضح و در یک ترفند باید عرض کنیم که استفاده از خدمات مشاوره حقوقی می‌تواند پایان بخشی برای تمام این کلاه‌برداری‌ها باشد.

وکیل ملکی آنلاین در تهران

با پرداخت حق مشاوره اندک مربوط به این موارد شما می‌توانید اطمینان خود را در معامله به حداکثر رسانده و هیچ‌گاه با چنین مشکلاتی روبرو نباشید. اگر بر این باور هستید که این مشکلات برای شما به وجود نخواهند آمد، پس باید خود را برای عواقب سخت چنین باوری آماده کنید.

معرفی دفتر وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88795408
021-88799562
021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات
ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل پایه یک

09120067661
09120067662
09120067663

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل پایه یک جرایم اقتصادی

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.
دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی
وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

2 سه نظر

 1. سلام
  من برای جلسه قرارداد خرید ملک در استانبول ترکیه نیاز به همراهی وکیل دادگستری فارسی زبان ایرانی که به ترکی و انگلیسی مسلط باشه دارم.
  پرداخت هزینه های رفت و آمد وکیل علاوه بر حق الوکاله هم انجام‌میشه

  1. سلام وقت به خیر
   برای همراهی وکیل فارسی زبان در استانبول و سایر شهرهای ترکیه م همچنین سایر کشورها با شماره های اعلامی زیر تماس بگیرید.
   09120067661-5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام لاتاری 2023