5/5 - (29 امتیاز)

امروز با موضوع شکایت کلاهبرداری مشارکت در ساخت با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم.

مشارکت در ساخت در واقع نوعی توافق میان طرفین یک معامله است که افراد طرفین معامله یک طرف مالک ساختمان هست که دلایلی خواهان تغییرات و یا ساخت و ساز ملک خود است و طرف دیگر قرارداد سازنده است که بر اساس قرارداد و توافق بر تقسیم سود حاصل از پروژه با مالک همکاری می‌کند.

قرارداد مشارکت در ساخت به دلایل چندی بسیار به هر دو طرف قرارداد کمک می‌کند و از طرف دیگر در صورت نداشتن اطلاعات کافی و یا سپردن قرارداد به افراد ناآگاه و یا سودجو می‌تواند ضرر و زیان‌هایی به دنبال داشته باشد.

افراد در هر حیطه‌ای که فعالیت می‌کنند و یا اقداماتی در راستا کسب سود انجام می‌دهند ناگزیر با مواردی روبرو هستند که این مسائل ممکن است کلاهبرداری و رساندن زیان به دیگران باشد. بر همین اساس لازم است که افراد همه جوانب را در نظر بگیرند و نسبت به هر گونه اقدامات آگاهی داشته باشند. در قرارداد مشارکت در ساخت ساختمان نیز همواره راهی برای رساندن زیان و کلاهبرداری برای افراد سود جو وجود دارد بر همین اساس لازم است که افراد بدانند که در چه مواردی دقت کافی باشند و یا در مواردی که از چند و چون کار اطلاعی در دست ندارند از افراد مطلع و حرفه‌ای کمک بگیرند. در ادامه درباره کلاهبرداری‌هایی که در روند قرارداد مشارکت در ساخت ممکن است برای افراد رخ بدهد صحبت خواهیم کرد تا با اطلاع از این موارد بتوان تصمیمات درست‌تری گرفت.

بازداشت موقت دادسرای اقتصادی

سوالات مهم در بررسی شرایط شکایت کلاهبرداری قرارداد مشارکت در ساخت

اختلاف قراردادهای مشارکت در ساخت چگونه حل و فصل می شود؟

تعهدات سازنده برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟

هزینه دعاوی مشارکت در ساخت چگونه تعیین می شود؟

بهترین وکیل و مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت تهران کیست؟

انواع قرارداد مشارکت در ساخت چگونه قابل دسترسی است؟

خطرات مشارکت در ساخت چیست؟

بهترین کار و امن‌ترین مسیر برای اینکه افراد قرارداد درست و بدون مشکلی را منعقد نمایند این است که قرارداد تحت نظر یک وکیل دانا و آگاه تنظیم شود تا تمامی جوانب و مسائل مورد توجه و بررسی وی قرار بگیرد و در مواردی که مشکلاتی در روند تنظیم قرارداد شراکت وجود دارد برای هر یک از طرفین مسئله را بیان کند.

همچنین در صورت بروز هر گونه مشکل برای پیشبرد قانونی مسئله می‌بایست از مشاوره محمدرضا مهری وکیل حاذق در این زمینه بهره برد. فراموش نکنید که موسسه حقوقی مهر پارسیان در جهت ارایه خدمات مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت ساختمان آماده ارایه خدمت به شما می‌باشد.

شکایت کلاهبرداری مشارکت در ساخت

تقسیم واحد در قرارداد مشارکت در ساخت به چه صورت است؟

هر یک از طرفین قرارداد بر اساس آنچه که مورد توافق طرفین قرارداد بوده است بر اساس نسبتی مشخص از سهم خود بهره‌مند می‌شود سهم هریک از افراد با توجه به ارزش آن و نسبتی که در قرارداد ذکر شده است مشخص می‌شود. این تقسیم بندی برای پیشبرد کار بسیار اهمیت دارد چرا که افراد می‌دانند دقیقا مالک چه هستند و نسبت به آن اختیار دارند. در قرارداد اگر حق فروش و یا پیش فروش واحدها از افراد سلب نشود؛ آن‌ها می‌توانند سهام خود را بفروشند. اما همین اختیار تام درباره سهام خود افراد می‌تواند در مواردی باعث کلاهبرداری‌ها و بلاتکلیفی مالک در برابر آنچه که انتظار داشته است شود.

تنظیم شکواییه برای رابطه نامشروع

 کلاهبرداری‌هایی رایج در قرارداد مشارکت در ساخت

در بسیاری از موارد به دلیل این که قرارداد نزد فرد مطلع و متخصصی تنظیم نمی‌شود زمینه برای انواع مختلف کلاهبرداری‌ها بوجود می‌آید. مالک یک ملک کلنگی را با همکاری یک سازنده تخریب می‌نماید و در راستای قرارداد و مصوبات آن، سهام واحدهای سازنده و خودش را مشخص می‌کند. در این میان سازنده با فروش سهام خود پروژه را نیمه تمام باقی گذاشته و مالک ملک علاوه بر این که به هدف خود نرسیده است؛ می‌بایست برای پیشبرد پروژه با تمامی افرادی که سهام سازنده را خریداری نموده‌اند مذاکره نماید.

همچنین از طرف خریدار نیز ممکن است مشکلاتی بوجود بیاید. هیچ یک از خریداران سهام سازنده شاید درباره چند و چون اقدامات سازنده اطلاعی نداشته باشند و از قرارداد شراکت که بین مالک و سازنده منعقد بوده است خبر نداشته باشند به همین سبب ملک را خریداری کرده و با یک ساختمان نیمه تمام با مالکین دیگری مواجه می‌شود.

برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها چه باید کرد؟

نکته‌ای که لازم است مورد توجه قرار گیرد این است که تنظیم قرارداد خصوصا در مواردی که افراد خودشان اطلاعی از این قضیه ندارند و یا تجربه‌ای نیز از قرارداد مشارکت در ساخت ندارند؛ این است که قرارداد نزد فردی تنظیم شود که اطلاعات کافی در این باره دارد و مسائل حقوقی و قانونی آن را نیز مورد توجه قرار می‌دهد. در برخی موارد مشاورین املاک بدون داشتن علم کافی در این زمینه اقدام به تنظیم قرارداد می‌نمایند که این مسئله در بسیاری از موارد با مشکلاتی روبرو می‌شود و همین افرادی که در املاک اقدام به تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت می‌نمایند مقدمات کلاهبرداری‌ها را ایجاد می‌کنند.

بهترین وکیل ملکی آنلاین تهران

مهم‌ترین نکات خطرساز در قرارداد مشارکت

شکایت کلاهبرداری مشارکت در ساخت

در صورت وجود چندین سازنده جهت آغاز همکاری، انعقاد قرارداد مابین هر سازنده و مالک زمین به شکل مجزا صورت می‌گیرد. این اقدام جهت جلوگیری از بروز اختلافات میان سازندگان و مشخص بودن سهم‌الشرکه و وظایف آن‌ها شکل می‌گیرد.

قید زمان و مهلت اتمام پروژه در قرارداد بر روی میزان سود و درآمدزایی هر یک از طرفین به صورت درصدی (سهم‌الشرکه) موثر بوده و عدم بروز اختلافات میان آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که درج کلیه وظایف و حقوق هریک از سازندگان در قرارداد مجزا مسبب آشکاری تعهدات زیر پا گذاشته توسط سازندگان و کسر مبلغ لازم به عنوان جریمه توسط سایر افراد دخیل در پروژه و یا فسخ قرارداد به صورت کلی خواهد شد.

قوانین ساخت مجتمع های تجاری در ونک

سازندگان ساخت مجتمع تجاری جهت اجرای وظایف خود باید نسبت به قوانین ساخت و ساز مطلع باشند.

یکی از قوانین مربوط به مصوبه شورای عالی شهرسازی در زمینه مقرات ساخت بنا به عنوان مجتمع تجاری بوده که مشمول عمده فروشی و خرده فروشی در بازار می‌باشد. این قوانین به دو قسمت تقسیم‌بندی شده و این قسمت‌ها به قرار زیر می‌باشند:

بخش صرفا  تجاری

بخش تجاری مختلط

تجاری مختلط مشمول تجارت‌های مسکونی، ارائه دهنده خدمات، فعالیت‌های اداری و… می‌باشد.

دفتر وکالت وکیل آنلاین قرارداد مشارکت در ساخت در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری

دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.

مشاوره حقوقی ملک شهر قدس

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی املاک

عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.

امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.

قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.

خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.

خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.

بهترین وکیل کیفری تهران

بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران

بهترین وکیل خانواده تهران

بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر

بهترین وکیل اعاده دادرسی ودیوان عالی کشور

بهترین وکیل فرجام خواهی

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن های تماس با دفتر وکیل آنلاین کلاهبردرای ملکی در تهران

شکایت کلاهبرداری مشارکت در ساخت

021-88663925

021-88663926

021-88663628

021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات

ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل تخصصی پرونده کلاهبرداری ملکی

09120067661

09120067662

09120067663

09120067664

09120067665

09120067669

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل متخصص قراردادهای ملکی

09120067664

09120067665

09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.

حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.

دفتر وکیل شکایت کلاهبرداری مشارکت در ساخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام لاتاری 2023