وکیل ملک

وکیل ملک

وکیل ملک


5/5 - (242 امتیاز)

با معرفی وکیل ملک با شما هستیم.

کدام وکیل ملک در دعاوی ملکی بهترین است؟

طرح دعوا یا دادخواست در دعاوی ملکی به لحاظ اهمیت و ارزشمندی ملک، کار بسیار حساس و دشواری است که هر فرد عادی نمی‌تواند نسبت به آن اقدام کند.

طرح دعاوی ملکی در حیطه تخصص وکیل ملک می‌باشد که با مهارت و تجربه خود در امور ملکی و ثبتی می‌تواند دادخواست و لایحه مناسب با دعوا را طرح نماید و در ادامه رسیدگی و در جلسات دادگاه دفاع نماید.

وکیل ملک غرب تهراندامنه دعاوی ملکی بسیار گسترده است، دعاوی مرتبط با ملک ممکن است کیفری باشند مانند فروش ملک غیر، یا حقوقی مانند تأخیر در انجام تعهدات ملکی و یا اختلاف با موجر و مستأجر در اجاره املاک، همچنین ممکن است دعاوی مرتبط با ملک، ثبتی باشند، مانند الزام به تنظیم سند رسمی.

چنانچه در خصوص املاک خود دچار مشکلات حقوقی یا کیفری یا ثبتی شده‌اید و در پی یافتن بهترین وکیل ملکی هستید که در زمینه‌های مختلف پرونده‌های معاملات ملکی دارای سابقه درخشان باشد و انتظار دارید دعاوی ملکی شما را با کمترین پیچیدگی و دشواری به اتمام برساند، با این مقاله همراه باشید.

در این مقاله با وکیل ملکی که پرونده‌های ملکی زیادی را به نتیجه مطلوب رسانده و موجب رضایت موکلین گردیده است، آشنا شوید.

گروه وکلای مهر پارسیان از جمله گروه وکلایی هستند که در تهران و سایر نقاط ایران، پرونده‌های بسیاری را در زمینه ملک و املاک پذیرفته و به سرانجام رسانده‌اند.

در زمینه‌های مشکلات ملکی با تجربه و خبره است و با کمک آنها می‌توانید حق و حقوق از دست رفته خود را به دست آورید.

 • چرا در معاملات ملکی به مشاوره با وکیل ملکی احتیاج داریم؟
 • دعاوی ملکی شامل چه مواردی میشود؟
 • آیا در معاملات ملکی باید با وکیل متخصص ملک مشورت نماییم؟

وکیل ملک در تهران

زمانی که افراد برای معاملات ملکی با یکدیگر توافق می‌کنند و قصد خرید، فروش یا اجاره یا هر نوع معامله دیگری در خصوص ملک را دارند باید درباره قوانین ابتدایی و تنظیم معامله آگاهی داشته باشند.

گاهی ممکن است در معامله افراد بر سر بعضی موضاعات با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند که در این صورت مشاوره با یک وکیل متخصص و خبره که در زمینه دعاوی ملکی کارکشته باشد، بسیار سودمند و کارگشا است.

به همین جهت توصیه می‌شود که قبل از معاملات ملکی و تنظیم قرارداد برای جلوگیری از ضررهای احتمالی با وکیل متخصص در حوزه املاک مشورت نمایید و قرارداد را تحت نظر وکیل ملک تنظیم نمایید چرا که وکیل ملک با توجه به تجربه و مهارت و دانش خود تمام موارد را بررسی نموده و به صورت شفاف منعقد می‌نمایند تا از بروز مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری شود.

ملک و دعاوی حقوقی ملکی

برخی از دعاوی حقوقی مرتبط با ملک مربوط به املاک مشاعی (مشترک) می‌باشد.

در تعریف ملک مشاع (مشترک) باید گفت که ملک مشاع ملکی است که بیش از یک مالک داشته باشد، به صورتی که هر شریک در تمامی و جزء به جزء یک ملک به نسبت سهم خود دارای سهم مالکیت می‌باشد.

ملک مفروز (تفکیک شده) ملکی است که در مالکیت یک شخص اعم از حقیقی (افراد انسان) یا حقوقی (موسسه و شرکت) قرار دارد.

وکیل ملک در کرج

مالکیت اشخاص بر املاک می‌تواند هم به صورت مشاعی (مشترک) باشد و هم به شکل مفروز (جدا) باشد.

مانند مالکیت آپارتمان که قسمت اختصاصی در مالکیت اختصاصی مالک آن و مفروز است و مشاعی آن مانند راه پله‌ها و حیاط و پشت بام در مالکیت مشاعی (مشترک)، قرار دارند.

در مواردی هم نام عرصه (زمین) و اعیان (بنا) را شنیده‌‎ایم مثلا در قانون قدیم آمده که زن تنها در اعیان ارث می‌برد که البته در قانون جدید در هر دو مورد سهم یک هشتم را خواهد برد.

ملک غیر منقول (مالی که غیرقابل جابجایی باشد مانند خانه و زمین) به عرصه و اعیان تقسیم می‌شود.
در هر ملکی که بنایی ساخته شده، زمین «عرصه» نامیده می‌شود.
بنای احداثی بر روی زمین، «اعیان» نامیده می‌شود. گاهی اوقات امکان دارد مالک اعیانی از مالکیت عرصه سهمی نداشته باشد و یا بالعکس.

در هر صورت شرکا مال مشاع (مشترک) می‌توانند سهم خود را به صورت جداگانه انتقال دهند و بفروشند، اما نمی‌توانند مال مشاع (مشترک) را به صورت کلی انتقال دهند، مگر با رضایت سایر شرکا.

چرا که اینگونه تصرفات چنانچه بدون رضایت سایر شرکا باشد، با حصول سایر شرایط، مشمول جرم انتقال مال غیر خواهد شد.

برخی از دعاوی حقوقی ملکی شامل موارد زیر میباشد:

 • اجاره، خرید و فروش ملک
 • وقف
 • خلع ید (ملک را از دست غاصب خارج کردن)
 • تصرف عدوانی
 • اشتراک
 • تفکیک ملک مشاع (مشترک)
 • الزام به تنظیم سند
 • و …

یکی از دعاوی ملکی که بسیار اقامه می‌شود بحث خلع ید می‌باشد.

خلع ید

دعوی خلع ید، دعوایی است که به منظور خارج کردن ملک از دست متصرف غیرقانونی مطرح می‌شود و به آن دسته از دعاوی گفته می‌شود که در آن مالک از متصرف غیر قانونی ملک خود شکایت کرده و از مراجع قضایی تقاضای خلع ید متصرف غیرقانونی از ملک را دارد.

در دعاوی خلع ید، متصرف ابتدا به صورت قانونی و قراردادی و با اجازه مالک به انتفاع (استفاده) از ملک پرداخته اما پس از اتمام مهلت از پیش تعیین شده، از باز پس دادن ملک به مالک خود امتناع نموده و به صورت غیر قانونی به تصرف ملک ادامه داده است، مانند مستأجری که پس از اتمام مدت اجاره ملک را تخلیه نمی‌کند که در این صورت اولین اقدام مراجعه به شورای حل اختلاف و تقاضای صدور دستور تخلیه است.

به دلیل اینکه اکثر مردم در طرح دعوای خلع ید، تخلیه ید، دستور تخلیه و تصرف عدوانی (قهر و غلبه و زور) اشتباه می‌کنند و این باعث می‌شود که به هیچ نتیجه‌ای نرسند و دعوای آنها در دادگاه رد می‌شود.

بنابراین پیشنهاد می‌شود با دکتر محمدرضا مهری وکیل ملکی با تجربه در تهران در خصوص معاملات ملکی خود مشورت نمایید.

 آیا خلع ید از ملک مشاع امکان پذیر می‌باشد؟

دادخواست ابطال اجرائیه بانکدر مواردی که هیچ قراردادی بین مالک و فردی که ملک را تصرف کرده است نباشد دیگر دعوای تخلیه معنایی نخواهد داشت و باید دادخواست خلع ید را مطرح نمود.

برای طرح دعوای  خلع ید باید دادخواست توسط وکیل متخصص به گونه‌ای تنظیم شود که  ابتدا مالکیت خود را اثبات کند.

سپس باید تصرف غاصبانه فردی که ملک را تصرف کرده است را ثابت کند.
تصرف غاصبانه  یعنی فرد حتما باید بدون اجازه و رضایت مالک، ملک او را تصرف و غصب کرده باشد.

همان‌گونه که بیان شد دعاوی ملکی بسیار گسترده می‌باشند، از دعاوی کیفری مربوط به املاک می‌توان به انتقال مال (ملک) غیر، خیانت در امانت، رشوه، کلاهبرداری، تحصیل (به دست آوردن) مال از طریق نامشروع و … اشاره نمود.

دعاوی ملکی مرتبط با بانک و مزایده ملک توسط بانک از دعاوی ملکی است که افراد زیادی با آن مواجه شده‌اند.

در این موارد افراد برای دریافت تسهیلات (وام) سند ملکی را در رهن و وثیقه بانک قرار می‌دهند و به دلایلی همچون عدم انجام تعهد توسط تسهیلات گیرندگان یا تخلفات بانکی و… موجب به مزایده قراردادن ملک می‌گردد.

برخی از افراد پس از مزایده ملک، ملک خود را از دسته رفته می‌دانند، در حالی وکیل ملک، در این خصوص بیان داشتند حتی پس از مزایده و صدور سند رسمی به نام برنده مزایده، باز هم می‌توان ملک را به مالک خود بازگرداند.

وکیل ملک در دعوی الزام به تنظیم سند رسمی ملک

الزام به تنظیم سند رسمی ملک از دعاوی حقوقی در خصوص املاک است که به موجب آن خریدار، الزام فروشنده را به تنظیم سند ملک به نام خود از دادگاه خواستار می‌شود.

به طور مثال وقتی ملکی به صورت غیررسمی و با سند عادی یا قولنامه خرید و فروش می‌شود اما پس از پرداخت تمام مبلغ قرارداد، فروشنده از زدن سند رسمی به نام خریدار خودداری می‌کند، در اینجا می‌توان دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را از دادگاه خواستار شد.

البته می‌توان قبل از طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک با مشاوره و نظر وکیل ملکی، از طریق اظهارنامه از فروشنده بخواهید که به تعهد خود عمل نماید و سند ملک را به صورت رسمی به خریدار منتقل کند.

اگر پس از ارسال اظهارنامه باز هم فروشنده به تعهد خود عمل ننمود و سند ملک را به نام خریدار تنظیم ننمود، با طرح دادخواست در دادگاه با طرفیت فروشنده، می‌توان از دادگاه خواست که فروشنده را به تنظیم سند ملک به نام خریدار ملزم کند.

دلایلی که برای اثبات این دادخواست مطرح می‌شوند بسیار مهم هستند و به تشخیص وکیل ملکی می‌توان دلایل مثل قولنامه تنظیم شده دستی، شهادت شاهدینی که شاهد تنظیم قرارداد بوده‌اند، رسید واریزی وجوهی که به حساب فروشنده جهت خرید ملک توسط خریدار پرداخت می‌گردند و… را مستند دادخواست خود قرار دهید.

وکیل ملک در ابطال مزایده ملک

مزایده ملک در موارد خاصی در قوانین مختلف پیش‌بینی شده است، مزایده فرایند تشریفاتی است که با دستور دادگاه و توسط مامورین اجرا انجام می‌شود و به موجب آن ملک به مزایده گذاشته شده، فروخته خواهد شد.

همان‌گونه که بیان شد مزایده دارای تشریفات قانونی است که اگر هر یک از آنها رعایت نشوند امکان ابطال مزایده وجود دارد، تشریفات مربوط به مزایده در قانون اجرای احکام مدنی بیان شده‌اند.

برای ابطال مزایده ملک، وکیل ملک با بررسی مزایده انجام شده و حکمی که به موجب آن مزایده انجام شده است، دلایل ابطال مزایده ملک را احراز می‌نماید و به موجب این دلایل دادخواست ابطال مزایده ملک را به دادگاه ارائه می‌دهند.

توصیه‌های وکیل ملک درخرید ملک:

هنگام خرید ملک، باید ملک را از مالک اصلی ملک خرید و چنانچه فردی به عنوان نماینده ملکی را می‌فروشد باید مدارک نمایندگی او را به صورت کامل و ترجیحا توسط وکیل دادگستری، بررسی شود.

تطبیق آدرس و مشخصات ملک با اوصاف موجود در قرارداد خرید ملک، بررسی وقفی نبودن ملک و همچنین در رهن یا وثیقه نبودن سند ملک مورد بررسی قرار گیرد، چنانچه ملک اجاره‌ای باشد، بررسی قرارداد اجاره آن از مواردی است که هنگام تنظیم قرارداد ملک باید بررسی نمود.

وکیل ملک در کلاهبرداری ملکی:

یکی از شیوه‌های کلاهبرداری ملکی، فروش ملک دیگری می‌باشد که در اصطلاح حقوقی به آن فروش مال غیر گفته می‌شود.

در این شیوه از کلاهبرداری ملکی، فرد کلاهبردار بدون داشتن اجازه قانونی، خود را وکیل یا نماینده مالک معرفی می‌کند یا با جعل اسناد خود را مالک ملک معرفی می‌نماید و اقدام به فروش ملک می‌نماید.

در این حالت فرد فروشنده به مجازات کلاهبرداری محکوم می‌شود و چنانچه خریدار نیز از عدم مالکیت فروشنده اطلاع داشته باشد و با علم به این موضوع اقدام به خرید ملک نماید، وی نیز مجازات خواهد شد.

مالک اصلی ملک نیز پس از اطلاع از فروش ملک خود باید ظرف مدت یک ماه با ارسال اظهارنامه به اداره ثبت یا دادگاه وقوع چنین معامله‌ای را اعلام نماید؛ در غیر این صورت به مجازات معاون در جرم فروش مال غیر محکوم خواهد شد.

خصوصیات یک وکیل ملکی با تجربه

یکی از خصوصیات بارز یک وکیل ملکی متخصص و مجرب، میزان تجربه اوست.

علیرغم آنکه تمام وکلای دادگستری امکان بررسی و قبول وکالت در تمامی پروندهای ثبتی، کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده را دارند، اما تجربه یک وکیل ملکی متخصص در زمینه امور مرتبط با املاک و اراضی باعث می‌شود تا  بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی قبول وکالت کند.

وکیل ملک

از دیگر خصوصیات یک وکیل ملکی مجرب دانش حقوقی و تسلط علمی او در زمینه‌های مختلف حقوقی،کیفری و ثبتی امور املاک، اراضی و مستغلات است.

وکیل ملک باید ضمن آشنایی با قوانین و مقررات مربوط، همانطور که در بالا گفته شد با آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، نظریات اساتید برجسته علم حقوق و دکترین و همچنین رویه مرسوم محاکم و دادگاه‌های کشور نیز آشنایی کامل داشته باشد.

در دعاوی ملکی باید برای اثبات حقانیت خود دارای سند و مدرک قانونی باشید و برای گرفتن حق خود به مراحل قانونی تسلط داشته باشید.
در دعاوی مرتبط با مالکیت املاک، قانون شخصی را مالک می‌داند که دارای سند رسمی باشد.

چنانچه سندی به اشتباه به ثبت رسیده باشد، می‌توان به تشخیص وکیل، دادخواست ابطال سند صادر شده را خواستار شد.

وکیل ملک برای ایرانیان خارج از کشور:

ایرانیان خارج از کشور جهت اجاره یا خرید ملک یا فروش املاک خود در ایران، می‌توانند به وکیل دادگستری جهت انجام امور ملکی خود در ایران وکالت بدهند.

موسسه حقوقی مهر پارسیان این امکان را برای ایرانیان خارج از کشور فراهم نموده تا به صورت آنلاین بتوانند در خصوص امور ملکی خود در ایران با وکیل ملک، مشاوره دریافت نمایند.

همچنین ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از طریق سامانه‌های الکترونیکی به وکلای متخصص ملکی موسسه حقوقی مهر پارسیان اعطای وکالت نمایند تا بتواند از مراجع قضایی پیگیر دعاوی ملکی آنها گردند.

ملک مصادره شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام

ستاد اجرایی فرمان امام در جهت اجرای اصل 49 قانون اساسی تشکیل شد.

این ستاد دارای دو وظیفه است، اجرای اصل 49 قانون اساسی که گرفتن اموالی است که از طریق نامشروع مانند ربا و غصب و… به دست آمده یا اموالی که دارای صاحب نمی‌باشند و بازگرداندن آنها به مالک اصلی و یا اختصاص آنها به بیت‌المال.

همچنین اجرای مصوبات شورای انقلاب اسلامی، که به موجب آن باید تمام اموال متعلق به خاندان پهلوی و شاخه‌ها و مرتبطین آنها را به نفع مستضعفین مصادره نماید.
در این فرض چنانچه مالی کشف شود چه ملک باشد یا خیر در شعب خاصی از دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شود.

گروه وکلای مهر پارسیان در زمینه دعاوی ملکی دارای سابقه درخشانی است که بهترین مشاوره را در این باره شما ارائه می‌نمایند.
جهت تنظیم وقت و دریافت مشاوره از وکلای متخصص ملکی با شماره تماس‌های موسسه تماس برقرار نمایید.

وکیل ملک تهران
دفتر وکالت وکیل آنلاین ملک در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی ملک در کرج و تهران
عضویت شهروندان در بزرگترین جامعه حقوقی آنلاین کشور و برخورداری از تخفیف مشاوره و حق الوکاله.
امکان عضویت وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی جهت معرفی به جامعه پس از تایید هیات مدیره.
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک، ابتدای بزرگراه حقانی، خیابان گاندی جنوبی، خیابان چهاردهم، پلاک 14، طبقه 4، واحد 9 و 10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88795408
021-88799562
021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات
ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل پایه یک

09120067661
09120067662
09120067663

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل پایه یک جرایم اقتصادی

09120067661
09120067664

09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

خلع ید چیست؟

خارج کردن ملک از دست متصرف غیر قانونی، دعوای خلع ید نام دارد.

افراز چیست؟

تقسیم و تفکیک و جداسازی ملک مشترک را افراز می‌گویند.

95 دیدگاه

 • سلام به جمله وکیل ملک غرب تهران وارد یه سایت حقوقی شدم که مدعی بود موسسه حقوقی بین المللی معتبر هست.
  بعد گه قرار شد با وکیل موسسه ملاقات داشته باشم یه آدرس تو آریاشهر به من دادن و وقتی رفتم به نظر می رسید محل زندگی باشه تا محل کار
  بالاخره بعد دو ساعت انتظار یه آقایی اومدن داخل و گفتن که وکیل هستند و از اتریش به ایران اومدن کارهای بین المللی انجام میدن
  خلاصه سه تا برگه جلوی من گذاشت که برای وکالت دادن امضا کنم. منم از همه جا بی خبر برگه ها رو امضا کردم .و آقا گفتند که برای پرینت گرفتن برگه ها باید از دفتر موسسه برن بیرون
  بعد از چند دقیقه یه کپی از برگه به من دادند و 50 میلیون پول بابت حق الوکتاله گرفتند.
  بعد از دو سهع روز که مجدد باهاشون تماس گرفتم گفتن شماره واگذار شده و وکیلی به این اسم نمیشناسن.
  رفتم کانون وکلای دادگستری مرکز تو آرژانتین اونجا بود فهمیدم گول کلاهبردار به اسم موسسه حقوقی خوردم
  حالا شکایت کلاهبرداری کردم نمیدونم نتیجه میده بایا نه
  تو رو خدا جناب دکتر مهری به من کمک می کنید.

  • ببخشید میشه که دادخواست رفع تصرف و یا خلع ید رو ارجاع بدن شورای حل اختلاف؟
   من دادخواست خلع ید از ملک موروثی دادم به مجتمع قضائی شهید مفتح غرب تهران برای ملک ورثه ای که دریاچه خلیج داریم.
   الان از شورای حل اختلاف اکباتان پیام اومد که پرونده شما به شعبه ۲۰۱ شورای حل اختلاف ارجاع شد.

   • سلام و عرض احترام خدمت شما
    رسیدگی به دعاوی ملکی با موضوع درخواست صدور حکم خلع ید یا قلع بنا در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست.
    اما از بابت اصلاح ذات البین و جهت رعایت بخشنامه صادر شده از سوی رئیس قوه قضائیه بعضا در پرونده های اختلافات ملکی موروثی خانوادگی ممکن است پرونده جهت صلح وسازش به شورای حل اختلاف ارجاع شود.
    البته در صورت عدم سازش بین طرفین پرونده جهت ادامه رسیدگی به دادگاه صالح ارسال خواهد شد.

 • من یک خانه مسکونی به متراژ 250 متر در خیابان گاندی شمالی دارم منزل رو به مدت 1 سال به برادرم کرایه دادم الان ایشون بعد از گذشت 1 سال منزل تخلیه نمیکنن ایا من میتونم از ایشون با عنوان خلع ید شکایت کنم ؟

  • سلام دوست عزیز
   دعوای خلع ید هنگامی مطرح می گردد که شخصی بطور غیرقانونی در مال غیرمنقول دیگری تصرف نماید و صاحب مال بخواهد مال خود را از دست متصرف خارج کند. و شروط ان مالک بودن خواهان (ارایه سند رسمی مالکیت الزامی است. اعم از سند ثبتی یا دادنامه دادگاه مبنی بر مالک بودن خواهان) تصرف خوانده غیرقانونی و غیرمجاز بودن تصرف (غصبی)ولیکن بابت این مورد حتما باید با وکیل متخصص مشاوره شوید برای رزرو تایم با شماره های دفتر تماس حاصل فرمایید
   با توجه به اینکه ملک را اجاره داده اید میتوانید حسب مورد دعوای دستور تخلیه یا حکم تخلیه مطرح کنید

   • سلام وقت شما به خیر
    جناب دکتر مهری
    من یه آرایشگاه تو شهرک مهندسی زراعی کرج اجاره کردم و ۵ ساله که تو همین خونه کار آرایشگری انجام میدم
    حالا اگه بخوام که مالک اینجا رو تجاری کنه تا جواز کسب آرایشگاه بگیرم چیکار باید کنم

    • سلام و عرض احترام
     مالک ملک شما برای تغییر کاربری و تبدیل به تجاری باید به شهرداری محل مراجعه و درخواست خودش رو ثبت و پیگیری کنه.

 • سلام وقتتون بخیر
  من یک خانه مسکونی به متراژ 250 متر در خیابان گاندی شمالی دارم منزل رو به مدت 1 سال به برادرم کرایه دادم الان ایشون بعد از گذشت 1 سال منزل تخلیه نمیکنن ایا من میتونم از ایشون با عنوان خلع ید شکایت کنم ؟

  • سلام و عرض احترام
   ابتدا اظهارنامه رسمی برای ایشون ارسال و تقاضای تخلیه ملک کنید.
   اگر اجاره نامه ندارین میتونین دادخواست خلع ید تقدیم دادگاه حقوقی کنید.

 • باسلام وعرض ارادت….بنده در مهرشهر کرج یک ملک غیرتحویلی خریداری کردم که دارای سند پنج برگی هست اما موقع سند زدن متوجه شدم که این ملک وکالتنامه ای هست یعنی نفراول که ازشرکت خریداری کرده موقع فروش با وکالتنامه فروش به نفردوم فروخته ونفردوم با یه وکالتنامه تفویض وکالت اون ملک را به من فروخته ،حالامیخوام بدونم ایا دراینده من بخاطرگرفتن سند بامشکل مواجه میشوم؟ من یه تفویض وکالت از نفرقبل دارم و یه مبایعه نامه و دیگر هیچ مدارک دیگری دستم ندارم ایا درصورت فوت نفرات قبل وکالت باطل میشود وبامشکل مواجه میشم؟ ممنون میشم من را راهنمایی بفرمایید .

  • سلام و عرض احترام
   قطعا وکالتنامه با فوت موکل باطل خواهد شد ولی نکته مهم این است که اگر مبایعه نامه بر اساس وکالت تنظیم و ارکان اون درست باشه خللی در حق شما ایجاد نخواهد شد.
   اما بهترین راهکار برای شما این است که هر چه سریعتر نسبت به رفع موانع اقدام و سند رسمی ملک رو به نام خودتون کنید.

 • سلام. اگر فروشنده ای از تنظیم سند رسمی فرار کنه و دادگاه اون فروشنده رو الزام به تنظیم سند رسمی کند باز هم با وجود حکم دادگاه، انجام نده تکلیف چیست؟

  • با سلام و درود. اجراییه به محکوم علیه (فروشنده) ابلاغ می شود تا ظرف ۱۰ روز حکم را اجرا کند اگر ظرف ۱۰ روز اجرا نشد، خریدار مجدد به اجرای احکام مراجعه می نماید.
   حاکم یا دادگاه خودش حکم را اجرا می کند در این حالت نماینده دادگاه به نمایندگی از فروشنده، دفتر و سند انتقال را امضا می نماید.

 • با سلام و وقت بخیر . بنده مالک یک ملک تجاری در مهرشهر کرج هستم اما این ملک 23 سال است که یک متاجر داشته و ایشان حق سرقفلی و حق کسب و پیشه دارند . بنده قصد فروش این ملک را دارم ولی شخص مستاجر توان مالی خرید آنجا را ندارد آیا با این شرایط بنده حق فروش ملک خود را دارم ؟ و سوال دوم اینکه شیوه معامله و نوع قرارداد آن با واحدهای مسکونی تفاوت دارد؟

  • با سلام و احترام.
   در سامانه ثبت معاملات کشور یک نوع مبایعه ‌نامه برای کلیه آپارتمان‌ها با هر نوع کاربری اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره قرار داده ‌شده است، که صرفاً در هنگام تنظیم مبایعه‌نامه در قسمت کاربری باید قید شود تجاری. همچنین اگر سرقفلی ملک در اختیار شخص ثالثی است، حتماً باید این موضوع در مبایعه‌نامه قید شود وگرنه می‌تواند از موارد تدلیس و کلاهبرداری تلقی شود و فروشنده تحت پیگیری قانونی قرار گیرد، و خریدار نیز باید به این موضوع توجه کرده، و تأکید کند که در قرارداد نوشته شود، کل شش‌دانگ واحد تجاری با کلیه حقوق متصوره قانونی و صنفی اعم از سرقفلی و کسب و پیشه به خریدار انتقال یافت. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلای امور ملکی با شماره 02188663926 تماس حاصل فرمایید .

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  حدود 17 سال پیش مادرم فوت کردند
  و یک سال بعد از فوت ایشان پدرم زن دیگری را عقد کردند و پنجاه تا سکه تمام بهار آزادی به نامش کردند و یازده سال باهم زندگی کردند
  در سال 94 بابام فوت کرد
  و زن بابام مهریه اش را بعد از فوت پدرم به اجرا گذاشت ‌
  من هم نادانی کردم و در سال 97 ،
  35 میلیون تومان به ایشان دادم و ایشان هم قول دادند که در دادگاه بگویند مهریه خود را کامل گرفته اند
  در حالی که اینکار را انجام ندادند و زیرش زدند
  در حال حاضر 35 میلیون تومان به نرخ الان چه قدر میشه
  واینکه چگون می توانم پول خود را به نرخ الان پس بگیرم ؟

  • سلام دوست عزیز
   می‌توانید دادخواست مطالبه و استرداد وجه را به دادگاه حقوقی ارائه دهید، و با رسید و یا پرینت گردش حساب و واریز وجه که از بانک دریافت می‌کنید، به‌ عنوان دلیل و مدرک ارائه دهید. اگر شهودی هم وجود دارد معرفی کنید.

 • با سلام و وقت بخیر. بنده یک واحد آپارتمان در محدوده کرج پیش خرید کرده ام. الان بعد از 2 سال ملک آماده تحویل است و ما خواهان دریافت سند رسمی هستیم ، اما متاسفانه متوجه شدیم در مبایعه نامه شرط به تنظیم سند رسمی قید نشده است آیا به دلیل شرط نشدن در مبایعه نامه، فروشنده الزامی به تنظیم سند رسمی ندارد ؟ ممنون میشم ما را راهنمایی بفرمایید .

  • سلام بله در صورتی که حتی شرط انتقال رسمی سند نشده باشه میتونین از طریق تقدیم دادخواست الزام به انتقال رسمی سند رو از دادگاه بخواهید.
   البته باید شرایط انتقال رو مطالعه کنیم تا بتونیم بگیم که آیا هزینه های انتقال به عهده شماست یا فروشنده

 • با سلام و وقت بخیر. بنده یک ملک ویلایی در محمد شهر کرج دارم که به صورت صلح عمری به پسرم داده ام. در این میان همسر پسرم از ایشان بابت مهریه شکایت کرده، آیا عروسم میتونه ملکی را که به صورت صلح عمری به پسرم دادم، اما خودم در ملک ساکن هستم را به دلیل گرفتن مهریه توقیف کنه؟ ممنون میشم راهنمایی نمایید.

  • سلام دوست عزیز
   خیر، در صلح عمری تا زمانی که مصالح زنده است، توقیف اموال برای بدهی‌های متصالح ممکن نیست. بنابراین حتی اگر طلبکار، همسر متصالح باشد و مهریه خود را به اجرا گذارد، باز هم توقیف مال صلح شده امکان پذیر نیست. زیرا این صلح، یک صلح مشروط است و فقط بعد از فوت مصالح، مالکیت متصالح قطعی می‌شود. شما می‌‍‎‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور ملکی با شماره 02188663926 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام وقت و روز خوش

  میشه بهترین وکیل ملک تهران زو برای پرونده پس گرفتن ملک رهنی از بانک بهم معرفی کنید.

  • سلام و عرض احترام
   دوست عزیز و گرامی
   ابتدا وقت مشاوره با جناب وکیل دکتر مهری رزرو بفرمائید و در صورتی که امکان انجام کار شما رو بررسی کنند و تشخیص بهند که شدنی هست بهترین وکیل دعاوی ملکی و بانکی رو به شما معرفی خواهند کرد.

 • شوهرخواهرم ملکی را به نام خواهرم زده ایا امکان داره این حق که به نامش زده شده برای بعد از مرگ شوهرخواهرم باشه؟ اگر میشه بعد از فوت شوهرخواهرم ارث چه جوری بین خواهرم و دو دختر و یک پسرشان تقسیم میشه ؟

  • سلام دوست عزیز
   با تراضی (موافقت) دو طرف می‌توان ملک مورد نظر را در قالب عقد صلح عمری به نام خواهر شما تنظیم نمود و ورثه نمی‌توانند مدعی گردند. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر ورزرو تایم مشاوره با وکیل متخصص این امر با شماره 09120067661 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام جناب روز بخیر
  من یک ملکی در شیراز دارم که ۳ سال به برادرم دادم به صورت اجاره زندگی کنه ولی قرار دادی باهم نداشتیم فقط به من ماهانه کرایه میدادن الان ایشون ملک تصرف کرده بعد ۳ سال تخلیه نمیکنه آیا من باید شکایت خلع ید انجام بدم یا تصرف عدوانی ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   شما باید دعوای خلع ید مطرح کنید چرا که به موجب قانون در دعاوی خلع ید، متصرف ابتدا به صورت قانونی و قراردادی و با اجازه مالک به انتفاع (استفاده) از ملک پرداخته اما پس از اتمام مهلت از پیش تعیین شده، از باز پس دادن ملک به مالک خود امتناع نموده و به صورت غیر قانونی به تصرف ملک ادامه داده است. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات دقیق تر و رزرو تایم مشاوره با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۶۱ تماس حاصل فرمایید.

 • سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم خواهرم آپارتمان نوساز خریده که سندش 6 ماه دیگه اماده اس. حالا میخواد آپارتمان رو بفروشه اگر بفروشه وبه دلیل اماده نبودن پایانکار در اون زمان وسازنده نتونه سند بزنه چی میشه ؟ خریدار میتونه از من شکایت کنه و محکوم میشم؟

  • سلام دوست عزیز
   بله، خریدار می‌تواند از شما شکایت نماید و اگر سازنده نتواند در زمان مشخص شده سند را آماده سازد، ولی شما تعهد داده باشید، محکوم می‌گردید.

 • با سلام و وقت بخیر. بنده مالک یک ملک مسکونی در عظیمه کرج هستم، ملک به مدت 12 سال در اختیار یک مستاجر بوده و بنده خارج از ایران زندگی میکردم. قصد فروش ملک خود را دارم اما متاسفانه، مستاجر ملک را به تصرف خود درآورده و ملک را تخلیه نمیکند، بنده به عنوان مالک چگونه باید حکم تخلیه ملک را بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام دوست عزیز
   چنانچه قرارداد اجاره منعقد شده باشد پس از مدت اتمام قرارداد می توانید حسب مورد برای دستور تخلیه یا حکم تخلیه اقدام نمایید، در غیر اینصورت دعوای خلع ید مطرح نمایید. در هر حال شرایط و مدارک باید توسط وکیل دادگستری بررسی گردد و شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور ملکی با شماره 02188663926 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام یه سوال دارم ما یه ملکی داریم که ساخت و سازش تموم شده ولی پایانکار نداریم الان آیا با نداشتن پایانکار میشود آن ملک را اجاره بدهیم؟

 • با سلام و احترام، بنده یک ملکی در عظیمیه کرج خریدم، و بعد از پرداخت کامل ثمن، با استعلام، مشخص شد که 25متر از متراژ خریداری شده جز حریم راه سازمان شهرسازی می‌باشد، آیا بنده می‌توانم به موجب مستحق الغیر بودن غرامت جبران خسارت بگیرم، بر اساس نظر کارشناسی بر اساس رای وحدت رویه 733؟ آیا می‌توانم شکایت کیفری کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام وقت شما بخیر
   بله، امکان مطالبه خسارات وجود دارد، شما میتوانید دادخواست حقوقی تنظیم و تقدیم کنید، از شکایت کیفری نتیجه ای نخواهید گرفت. جنابعالی میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور ملکی با شماره 09120067661 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام سوالی داشتم
  من ۱ خونه رو به مدت دوسال در مله مهدیه تهران  به فردی دادم ولی قرار داد اجازه ای منعقد نکردیم  الان بعد از ۲ سال و اتمام قرار ما ایشون همچنان در اونحا سکونت داره و حاضر به پس دادن ملکم نیست. من چه دعوایی باید مطرح کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام وقت شما بخیر
   باید دعوای تخلیه ید مطرح نمایید. و شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با وکلا با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام وقت بخیر
  من ک چند تا از شرکاء مالک یک باغ بزرگ پسته هستیم که سند مشاع و الان قصدم این بنا به سهم خودم که ۲ دانگ زمین بتونم سند مفروز بگیرم آیا این امکان داره ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   بله، ولیکن برای ارائه نظر کارشناسی نیاز به بررسی مدارک و اسناد میباشد. شما میتوانید جهت رزرو تایم مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • با سلام و احترام، ما ملکمون رو مورد معامله قرار دادیم بعد قولنامه نوشته شده و مبلغ 50 میلیون هم دریافت کردیم، بعد خریدار، منصرف شد، در قرارداد مبلغ 100 میلیون به عنوان خسارت فسخ، نوشته شده، حالا ما میتونیم این مبلغ و به عنوان خسارت برداریم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   بله، امکان مطالبه خسارت وجه التزام قراردادی، وجود خواهد داشت و شما باید دادخواست مطالبه خسارت فسخ بیع را اقامه نمایید. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکلای متخصص در امور ملکی با شماره 09120067661 تماس حاصل فرمایید.

 • عرض سلام و روز خوش خدمت شما بنده یک دستگاه آپارتمان به همراه دوستم پیش خرید کردیم و سند زدن و تحویل گرفتیم بعد از اون من چند ماهی رو مسافرت کاری بودم ایشون برداشتن ملک رو فروختن من چطوری میتونم اقدام کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   شما به عنوان مالک ملک میتوانید علیه متصرف و مزاحم ملک خود با توجه به اینکه موضوع دعوای خلع ید مربوط به اموال غیر منقول می باشد، با به همراه داشتن کلیه مدارک و اسناد اثبات کننده مالکیت خود به دادگاه محلی مراجعه و اقدام به ثبت دادخواست خود نماید. و از لحاظ کیفری هم میتوانید تحت عنوان فروش مال غیر اقامه دعوی نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با تیم وکلای مهر پارسیان با شماره 09120067664 تماس حاصل فرمایید.

 • با سلام و احترام، ما ملکمون رو مورد معامله قرار دادیم بعد قولنامه نوشته شده و مبلغ 50 میلیون هم دریافت کردیم، بعد خریدار، منصرف شد، در قرارداد مبلغ 100 میلیون به عنوان خسارت فسخ، نوشته شده، حالا ما می‌تونیم این مبلغ و به عنوان خسارت برداریم؟

  • سلام و عرض احترام
   بله هر شرطی درباره خسارت در قرارداد ذکر شده باشه حتما قابلیت پیگیری و انجام داره.
   موسسه حقوقی و داوری بین المللی طلیعه عدالت و مهر پارسیان

 • سلام من یک خونهای رو با یک قرار داد دوساله در شمال به شخصی دادم و خودم ساکن شیرازم الان بعد ۲ سال ایشون برادرم آورده ساکن اون خونه کرده به من گفتن دعوای خلع ید باید مطرح کنم؟ خلع ید دقیقا بابت چیه آیا میتونم اینطوری خونه رو پس بگیرم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   دعوای خلع ید اشتباه است. دعوای تخلیه ید مربوط به زمانی است که متصرف ابتدا به صورت قانونی از ملک استفاده مینماید، اما پس از اتمام مهلت از پیش تعیین شده از استرداد ملک به مالک امتناع میکند.

 • سلام اقای دکتر من یه خونه باغی رو خریداری کردم حدود یکماه ولی فروشنده نمیاد که تحویل بده و کل پول رو هم پرداخت کردم به بنگاه هم مراجعه کردم گفتن نیست و شهرستان و فلان من الان چه اقدام حقوقی میتونم انجام بدم؟

  • با سلام وقت شما بخیر
   شما به عنوان خریدار باید در دادگاه صالح دعوای الزام به تحویل مبیع غیر منقول را اقامه کنید. برای دریافت مشاوره با وکلای متخصص ما با شماره 09120067669 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام جناب وکیل
  من همسرم ۷ ماه پیش فوت کردن و من دو دختر دارم یک خونه از همسرم باقی مونده که دخترها میخوان مطابق قانون ارث هرکس سهمش به اسمش بشه و سند مشاع بشه دامادم بهم گفتن زن فقط از اعیان ارث میبره نه از زمین آیا درست ؟

 • سلام اگر ما ملکمون رو به فردی اجاره داده باشیم و الان ایشون بعد ۱۰ ماه از گذشت موعد حاضر به تخلیه نیست چه کاری باید انجام بدیم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   شما باید دعوای تخلیه ید را طرح کنید و دادخواست خود را در دفتر خدمات قضایی، و یا از طریق وکیل خود ثبت نمایید.

 • سلام روز بخیر دادنامه ای در خصوص یک ملک برای ما صادر شده که اعلام کرده ما از اعیان سهم می‌بریم ولی از عرصه خیر آسا یک همچین چیزی ممکن ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   بله. گاهی اوقات امکان دارد مالک اعیان از مالکیت عرصه سهمی نداشته باشد و یا بالعکس. ولیکن به دلیل عدم اطلاع از شرح پرونده امکان ارائه نظر تخصصی وجود ندارد. شما میتوانید جهت هماهنگی تایم مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام روز بخیر
  من سرایدار یک باغ هستم در منطقه لواسان و مالک باغ خودشون به خارج از کشور رفتن و الان سه ماه یک خانم آقا اومدن در ساختمان ساکن شدن و حاضر نیستن ملک تخلیه کنن من میتونم دعوای خلع ید مطرح کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   خیر. برای طرح دعوای خلع ید شما باید مالک و یا نماینده قانونی وی باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو تایم مشاوره با شماره 09120067663 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام و وقت بخیر، ما 4 ورثه هستیم، ملکی به وسعت 150 هکتار به ما ارث رسیده است، من و یکی از وراث قصد فروش داریم و باقی ورثه قصد فروش ندارند، چه کار می‌تونیم بکنیم ؟ ایا به خاطر ما دو نفر دادگاه دستور فروش صادر میکنه ؟

  • سلام وقت شما بخیر
   در خصوص املاک مشاعی با سابقه ثبتی چنانچه نظر اداره ثبت به عدم افراز آن ملک باشد، هر یک از شرکا می‌تواند با رجوع به دادگاه عمومی حقوقی محل وقوع ملک، دادخواست دستور فروش بدهد. بهتر است قبل از انجام کاری با وکیل متخصص در امور ملکی مشورت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل متخصص در امور ملکی با شماره 09120067662 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام روز بخیر
  من یک قرار داد مشارکت در ساخت دارم و ۵ واحد واحد برای من و ۵ واحد برای سازنده و متراژ واحدها متفاوت سازنده اعلام کردن به جای ۳ واحد ۱۱۰ متری و دو واحد ۸۵ متری ۵ واحد ۱۱۰ متری به من میدن و قیمت روز ملک بابت متراژ اضافه از من میگیرن و من میخوام قرار داد ما چک بشه آیا شما اینکار انجام میدید؟

  • سلام وقت شما بخیر
   بله. برای چک کردن قرارداد توسط وکیل متخصص ملکی و هماهنگی جلسه مشاوره با شماره 09120067662 تماس حاصل فرمایید.

 • با سلام و احترام، من در سال 1396 یک قطعه زمین سند دار را با یک منزل مسکونی معاوضه کردم، که به تازگی متوجه شدم که زمین خانه ی مذبور جز املاک دولتی می‌باشد، بنده جهت ابطال قولنامه ی مذبور چه باید بکنم؟ در ضمن شکایت کیفری فروش مال غیر جهت کلاهبرادری نموده ام آیا دادگاه جهت ابطال ورد مال حکم به نفع این جانب صادر می‌نماید یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام وقت شما بخیر
   در خصوص دعوی کیفری مطرح شده، در صورتی که در زمان تنظیم قولنامهی معاوضه، فروشنده شما مالک نبوده و از عدم مالکیت خود آگاه بوده است، بله شما میتوانید از محکمهی کیفری رای بگیرید و متناسب با رای صادره ابطال معاوضه را در خواست نمایید. دادگاه کیفری استعلام مالکیت میگیرد. در خصوص طرح دعوی حقوقی درست، قرارداد منعقده باید مطالعه گردد و بعد تصمیم در خصوص طرح دعوی گرفت که در این خصوص ارسال اظهارنامه و اعلام عدم مالکیت و بعد دعوی فسخ یا ابطال مطرح می گردد. برای بررسی مدارک و مستندات و همچنین مشاوره با وکیل متخصص در امور ملکی میتوانید با شماره 09120067664 تماس حاصل فرمایید.

 • سلام و عرض خسته نباشی آیا مبایعه نامه اصلش موجود نباشد فقط کپی آن باشد اعتبار دارد یا خیر چون که برادرم یک واحد ساختمان خریده فروشنده آنرا به دونفرفروخته یکی برادرم مورخه 96/03/28 بصورت کد رهگیری خریده نفر بعدی بصورت مبایعه نامه و آنهم کپی داشته گفته اصلش گم شده اونهم مورخه 95/10/22 خریده و قاضی پرونده حکم به نفع نفر اول صادر کرده آیا قولنامه کپی در دادگاه قانونی می باشد مگر نه اینکه باید قولنامه اصلی باشد یا جایی برای اعتراض وجود دارد یا خیر ؟ با تشکر از وکلای محترم اگر پاسخ بدهید ممنون میشوم

  • سلام و عرض احترام
   با توجه به اینکه اطلاعی از روند رسیدگی نداریم نمیشه اظهارنظر کرد.
   اگر کپی قرارداد موجود باشه و فروشنده هم اقرار به معامله کرده باشه دادگاه سند کپی رو هم میپذیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.