5/5 - (22 امتیاز)

با معرفی وکیل تنظیم لایحه 477 همراهتان هستیم.

در مقاله وکیل تنظیم لایحه ماده477، ابتدا به صورت مختصر و مفید بررسی می‌نماییم که مفهوم تنظیم لایحه ماده 477 چه می‌باشد.

براساس ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری، فقط زمانی که ریاست قوه قضاییه رأی صادر شده از هر یک از مراجع قضایی را مخالف با شرع بین تشخیص دهند، نسبت به آن رای می‌توان اعتراض کرد.

سپس پرونده جهت رسیدگی مجدد با دستور ریاست محترم قوه قضاییه به یکی از شعب مورد قبول ایشان، ارسال می‌گردد.

در گروه وکلای حقوقی مهرپارسیان، تیم پژوهشی به بررسی موضوع وکیل تنظیم لایحه 477 پرداخته و همچنین آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما مخاطبان گرامی می‌باشد.

سرفصل های مهم در تنظیم درخواست اعمال ماده 477

  1. منظور از وکیل تنظیم لایحه 477 چیست؟
  2. رسیدگی جهت تنظیم لایحه ۴۷۷ به چه صورت است؟
  3. رسیدگی در شعب خاص در خصوص لایحه ماده 477 به چه صورت است؟
  4. در چه مواردی می‌توان درخواست تنظیم لایحه ماده 477 را نمود؟
  5. شرایط تنظیم لایحه ماده 477 چیست؟
  6. نحوه اجرا و تنظیم لایحه ماده 477 چگونه است؟
  7. هزینه دادرسی تنظیم لایحه ماده 477 چگونه محاسبه خواهد شد؟
  8. چرا باید در زمینه وکیل تنظیم لایحه 477 مشاوره دریافت کرد؟

منظور از وکیل تنظیم لایحه 477 چیست؟

تنظیم و اجرای ماده ۴۷۷ از جمله روش‌های تکرار رسیدگی در نظام حقوقی ایران است. بنابراین از روش تنظیم ماده ۴۷۷ می‌توان، در تمامی آرای قطعی دادگاه‌ها که شامل حکم و قرار مراحل اعتراض و بازگردانی دادرسی خود است، استفاده نمود و تسلیم مقامات و مراجع قضایی کرد.

لایحه اعاده دادرسی کلاهبرداری

رسیدگی جهت تنظیم لایحه  ماده۴۷۷ به چه صورت است؟

متقاضی لایحه ماده ۴۷۷ باید لایحه اعتراضی خود و دیگر اسناد و مدارک خود را به مراجعی که دارای صلاحیت است، تحویل بدهد.

پس از کارشناسی لازم، در صورتی که رئیس قوه قضاییه حکم مورد اعتراض را مخالف با بین شرع بداند، مورد جهت بررسی به شعب ویژه در دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد. این شعب ویژه در دیوان عالی کشور در گذشته از طرف رئیس قوه قضاییه تشکیل شده است.

رسیدگی در شعب خاص در خصوص لایحه ماده 477 به چه صورت است؟

وکیل تنظیم لایحه 477 بیان در این خصوص بیان می‌دارند، هنگامی که اجرا و تنظیم لایحه 477 مورد پذیرش واقع شود و پرونده جهت بررسی به شعب خاص ارجاع داده شود. شعب خاص اقدام به بررسی دوباره می‌نماید که شامل مواردی از نظر شکلی (رعایت تشریفات دادرسی) و ماهیتی (محتوا رای و پرونده) است.

بنابراین رای صادر شده توسط شعب خاص قطعی و قابل اجرا می‌باشد. اصولاً رسیدگی‌ در دیوان عالی کشور به صورت شکلی می‌باشد یعنی در محتوا و مفاد رای و پرونده ورود نمی‌کنند، اما شعب خاص که جهت رسیدگی به پرونده‌های اعمال ماده ۴۷۷ تشکیل شده است، علاوه ‌بر رسیدگی شکلی اقدام به رسیدگی ماهوی (ماهیتی) نیز می‌نمایند. آرای صادره توسط شعب خاص قطعی و لازم‌الاجرا است.

در چه مواردی می‌توان درخواست تنظیم لایحه ماده 477 را نمود؟

براساس لایحه ماده 477، رای قطعی که از سمت محاکم قضایی، در خصوص موضوعات کیفری و حقوقی اجرا خواهد شد، این حکم باید قابل پذیرش در دیوان عالی کشور باشد و همچنین دادگاه‌های تجدیدنظر و بدوی (نخستین) سازمان قضایی نیروهای مسلح و شوراهای حل اختلاف قابل اجرا و تنظیم لایحه ماده 477 امکان‌پذیر می‌باشد.

چگونگی اعمال ماده 477

در صورتی که رای صادر شده در دیوان عالی کشور درباره مجوز دوباره قضاوت و همچنین دستورات موقت قاضی از سمت رئیس قوه قضاییه خلاف شرع بین شناخته شود، آن رای، برای تنظیم لایحه ماده 477  آماده می‌باشد.

در صورتی که قاضی دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور و رئیس تشکیلات نیروهای مسلح حین انجام تکالیف قانونی خود، صلاح بدانند که رای نهایی مخالف شرع بین است، می‌توانند نسبت به بیان مدارک موجود از رئیس قوه قضاییه درخواست مجوز بازگشت بازپرسی را صادر نمایند.

شرایط تنظیم لایحه ماده 477 چیست؟

وکیل تنظیم لایحه ماده 477 همچنین بیان داشت، تنظیم لایحه ماده 477 دارای شرایط ویژه‌ای است که در این صورت اشخاصی که می‌خواهند، نسبت به رای قطعی خود درخواست بازرسی مجدد داشته باشند باید رعایت کنند که عبارت است از:

_ چنانچه دستور توسط قاضی استان اجرا شده باشد، از طرف رئیس کل استانی که در آن سکونت دارند، برای تحقیق دوباره رای نهایی اجرا شده، اقدام نمایند.

_ چنانچه دستور توسط حاکم نظامی اجرا شده باشد، از طرف رئیس تشکیلات قضایی نیروهای مسلح برای اجرا و تنظیم لایحه ماده 477، اقدام نمایند، لازم به ذکر است، خواهان اجرای ماده 477 نباید به طور مستقیم به دیوان عالی مراجعه کند.

نحوه اجرا و تنظیم لایحه ماده 477 چگونه است؟

نحوه عملی درخواست ماده 477 (لینک شود با این مقاله که در سایت  mehrilaw.comاست (رأیی که توسط قاضی صادر خواهد شد، حتما باید اجرا شود و هیچ شخصی نمی‌تواند آن رای را تغییر دهد یا از اعمال آن جلوگیری نماید.

تنظیم لایحه ماده 477 برای پرونده کیفری:

تعدد و تکرار جرم

در صورتی که پرونده کیفری باشد، یعنی در آن جرمی واقع شده باشد، بررسی‌های اولیه و تحقیق در دادسرا صورت می‌گیرد و سپس پرونده با اجرای رای کیفری به دادگاه ارسال خواهد شد، دادگاه نخستین (بدوی) پس از بازبینی نسبت به اجرای رای نهایی عمل می‌کند.

حکم صادر شده برای جرم صورت گرفته، قابل تجدید نظر است. در صورتی که رای به صورت غیابی اجرا شده باشد، قانون‌گذار جهت جلوگیری از ضایع شدن حق متهم، فرصتی بیشتر برای فرد در نظر گرفته خواهد شد که این مهلت در نظر گرفته شده، اعتراض یا واخواهی نام دارد.

در نهایت اگر رای صادر شده در پرونده کیفری خلاف شرع بین باشد، طبق ماده 477 قابل اعتراض و تنظیم لایحه می‌باشد.

تنظیم لایحه ماده 477 برای پرونده حقوقی:

در پرونده‌های حقوقی پس از طرح شکایت، دادگاه ابتدایی تشکیل می‌شود و رای که در آن اجرا خواهد شد، قابل تجدیدنظر است، پس از سپری شدن مراحل و قبول رای، هیچ بازخواستی در مورد رای اجرا شده، قابل تایید کردن نیست به جز وجود شرایط خاص که یکی از این موارد تنظیم لایحه ماده 477 می‌باشد.

در صورتی که مخالف بین شرع بودن تایید شود، اجرا و تنظیم لایحه ماده 477 پذیرفته خواهد شد. بنابراین پیش از درخواست برای تنظیم لایحه ماده 477 بهتر است با یک متخصص حقوقی مشورت نمایید و تمام جهات پرونده باید سنجیده شود، زیرا چنانچه درخواست شما مورد قبول واقع نشود، طرح دوباره آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

هزینه دادرسی تنظیم لایحه ماده 477 چگونه محاسبه خواهد شد؟  

هزینه‌ای که برای اجرای ماده 477 در نظر گرفته خواهد شد برابر با هزینه بازبینی دوباره بازپرسی کیفری می‌باشد و لازم است بدانید که، هزینه بازپرسی دوباره در سال‌های متوالی برابر با تعرفه خدمات قضایی با هم دارای مغایرت است.

فرجام خواهی حکم ورشکستگی

چرا باید در زمینه وکیل تنظیم لایحه 477 مشاوره دریافت کرد؟

دریافت مشاوره از وکیل متخصص و مجرب دربار‌ه‌ی موضوع وکیل تنظیم لایحه 477 موجب کسب اطلاعات کامل و مستند می‌شود، همچنین با ارائه راهکارهای قانونی و اصولی در زمینه موضوع وکیل تنظیم لایحه 477 با سرعت بالاتری به نتیجه می‌رسید.

چنانچه به دنبال دریافت مشاوره درباره موضوع وکیل تنظیم لایحه 477 هستید، ما موسسه حقوقی مهرپارسیان، با مدیریت دکتر محمدرضا مهری را به شما معرفی می‌کنیم که دارای وکلای متخصص و باتجربه در زمینه موضوع وکیل تنظیم لایحه 477 است.

جهت دریافت نوبت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوع وکیل تنظیم لایحه 477، می‌توانید با شماره تماس‌های موسسه حقوقی مهر پارسیان نیز، تماس حاصل نمایید.

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88795408
021-88799562
021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات
ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل پایه یک

09120067661
09120067662
09120067663

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل پایه یک جرایم اقتصادی

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.
دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

تفاضل دیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *