احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی

احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی

احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی


5/5 - (14 امتیاز)

با بررسی جرم احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی همراهتان هستیم.

وکیل امور بانکی تهرانبا تصویب و اجرائی شدن قانون هوای پاک در سال 1396، به دلیل حساسیت موضوع آلودگی هوا و بحث آلاینده های صنعتی، معندی و تولیدی، چندین ماده به بیان تکالیف و مقررات قابل اجرا از سوی این واحدها پرداخته اند.

مجری قانون هوای پاک سازمان حفاظت از محیط زیست است.

کلیه دستگاههای نام برده شده در قانون و سایر دستگاهها نیز مکلف به همکاری هستند. در جرائم زیست محیطی و آلودگی هوا، سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان ضابط خاص دادگستری است.
موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان در این نوشتار مختصر به بررسی جرائم زیست محیطی واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخته است.

مستند قانونی جرم احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی

ماده 11 قانون هوای پاک مصوب 1396

هرگونه احداث، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی مستلزم رعایت مقررات ابلاغی از سوی سازمان می‌باشد. سازمان موظف است حداکثر ظرف مدت یک‌ ماه استعلام‌های درخواست جواز تأسیس و بهره‌ برداری را پاسخ دهد. در صورت عدم موافقت آن سازمان، دلایل آن را به استعلام‌ کننده به‌ صورت کتبی ارایه کند. عدم پاسخ در مدت یاد شده، به منزله تأیید می‌باشد.

وکیل پایه یک دادگستری الهیه

بنابراین در صورتی که ظرف یکماه سازمان اقدامی انجام نداد، متقاضی حق دارد تا تغییرات مورد نظر را اعمال کند.

کمیسیون استانی جهت تصمیم گیری درباره تغییرات واحدهای صنعتی و تولیدی

توسعه غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی

در هر استان کمیسیونی با عضویت یکی از معاونان استاندار با تعیین استاندار (رییس)، مدیرکل محیط‌زیست استان (دبیر)، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، رییس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه تشکیل می‌شود.

اعتراض به رد تقاضای تغییر غیر مجاز خط تولید واحد تولیدی صنعتی و معدنی

وکیل ابطال اجراییه ثبتیدر صورت اعتراض متقاضی، مرجع استانی فوق به اختلافات فیمابین حداکثر ظرف مدت یک‌ماه رسیدگی می‌کند. درصورت آلاینده نبودن (بر اساس قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان)، مجوز مقتضی را صادر و در غیر این‌ صورت تقاضا را رد می‌کند. دبیرخانه کمیسیون در اداره کل حفاظت محیط‌ زیست هر استان مستقر می‌باشد.

تبصره ۱ کمیسیون مکلف است مبنای نظرات خود را در مورد موضوع این ماده از جمله در خصوص محدوده، حریم و فاصله با شهر و روستا را صرفاً با توجه به آلایندگی آنها تعیین کند.

عدم پرداخت جریمه رفع آلایندگی واحد تولیدی صنعتی و معدنی

تبصره 2 متخلفان از مصوبات و تصمیمات سازمان و کمیسیون (درصورت بررسی در کمیسیون) ضمن پرداخت جریمه رفع آلایندگی، مکلف به جبران خسارت وارده می‌باشند.

در صورت عدم جبران و یا تمرد از تصمیمات سازمان و یا کمیسیون، موضوع مجدداً در کمیسیون مطرح می‌شود و با تصویب کمیسیون، ضمن توقف فعالیت با شکایت اداره کل محیط‌زیست متخلف به مرجع قضایی معرفی می‌شود و با حکم این مرجع به جزای نقدی درجه چهار موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی مصوب 1392/2/1 محکوم می‌شود.

اسناد تجاری

تغییر غیر مجاز محل واحد تولیدی صنعتی و معدنی
مرجع رسیدگی به جرائم محیط زیستی کدام دادگاه است؟

در شهرستانها دادسرای عمومی شهرستان مرجع تعقیب و پیگیری است. در صورت صدور کیفرخواست در دادسرا دادگاه کیفری دو شهرستان به موضوع رسیدگی خواهد کرد.

در تهران نیز دادسرای هر ناحیه بسته به محل وقوع جرم به موضوع رسیدگی خواهد کرد. با توجه به اینکه بیشتر واحدهای صنعتی خارج از شهر تهران هستند، این پرونده ها به دادسرای محل وقوع جرم هدایت می شوند.

ماده 19 قانون مجازات اسلامی

جزای نقدی بیش از صد و هشتاد میلیون ریال تا سیصد و شصت میلیون ریال را به عنوان مجازات درجه 4 تعیین نموده است

تبصره 3 واحدها و پروژه‌های بزرگ و متوسط درحال فعالیت یا جدید که برحسب قوانین و مقررات مشمول ارزیابی زیست‌محیطی می‌باشند، موظف به نصب و راه‌اندازی سامانه‌های پایش برخط لحظه‌ای (آنلاین) و ارسال اطلاعات روزآمد به مرکز پایش سازمان می‌باشند. صدور و تمدید پروانه‌های بهره‌برداری آنها، منوط به اجرای این تبصره است.

تبصره 4 کلیه مراکز، واحدهای صنعتی و تولیدی، حسب تشخیص سازمان مکلفند نسبت به نمونه‌برداری و اندازه‌گیری آلودگی هوا، در فاصله زمانی ممکن و در چهارچوب خوداظهاری، در پایش اقدام کنند.

وکیل و مشاور حقوقی شرکتهای تولیدی و صنعتی

وکیل انحصار وراثت شمال تهرانگروه وکلای مهر پارسیان، با افتخار به عنوان برترین مشاور حقوقی حوزه صنعت و معدن در سال 1400 معرفی شده است. عقد قرارداد مشاوره و خدمات حقوقی با بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی ما را در این مسیر استوارتر کرده است.

موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان در جهت رفع نیاز حقوقی موسسات و شرکتها فعالیت گسترده دارد. در صورت نیاز به بهترین وکلای شرکتهای تجاری و صنعتی با ما در تماس باشید.

اعتراض به دستور تخلیه

آیا قانون هوای پاک به درستی اجرا می شود؟

مطالعه این قانون برای همه کسانی که در ایران زندگی می کنند ضرورت دارد. این قانون جامع حتی به جمع آوری زباله و سوزاندن آنها نیز پرداخته است. تکالیفی برای خودروسازان داخلی مقرر نموده و وارد کنندگان خودروهای خارجی را با الزاماتی روبرو ساخته است. اما واقعیت مطلب این است که قانون به درستی اجرا نمی شود.

هر روز شاهد تردد خودروهای فرسوده هستیم که هیچ تعرضی به آنها نمی شود. بنابراین در این حوزه ضعف قانون نداریم. بلکه ضعف اجرا گریبانگیر هوای پاک شده است.

نشانی دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9و10

تلفن‌های تماس ثابت با دفتر وکیل آنلاین در تهران

021-88795408
021-88799562
021-88796143

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات
ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه به موبایل وکیل پایه یک

09120067661
09120067662
09120067663

ارسال پیام از طریق شماره واتس آپ و تلگرام وکیل پایه یک جرایم اقتصادی

09120067664
09120067665
09120067669

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد.
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد.
دفتر وکالت وکیل آنلاین در تهران

خدمات دفتر وکالت و امور حقوقی بین المللی وکیل محمد رضا مهری
دفتر وکالت مجازی وکیل آنلاین در ایران خدمات زیر را ارائه خواهد نمود.
مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز.
مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل.
خدمات وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران.
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی.
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران.
بهترین وکیل کیفری تهران
بهترین وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
بهترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
بهترین وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

دعاوی علیه سازمان امور مالیاتی

احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی احداث غیر مجاز واحد تولیدی صنعتی و معدنی 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *