اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل

اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل

اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل


5/5 - (1 امتیاز)

بهترین وکیل دعاوی ملکی در این نوشتار به بررسی نحوه ارسال اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل پرداخته است.

چنانچه در این زمینه نیازمند اخذ مشاوره هستید با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل فرمائید.

اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل

یکی از موارد طرح دعوای تخلیه ملک تجاری به دلیل تغییر شغل است، یعنی مستاجر ملک تجاری طبق قرارداد اجاره، مکلف به استفاده از منافع ملک در شغل پیش­بینی شده در قرارداد می­ باشند و در صورت تخلف مستاجر از این شرط، حق فسخ قرارداد و تخلیه مورد اجاره بدون پرداخت حق کسب و پیشه و تجارت توسط قانون­گذار به­ عنوان ضمانت اجرای شدید تخلف قراردادی برای موجر پیش­بینی کرده است.

جهت دریافت مشاوره در خصوص نحوه ارسال اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل با گروه مشاوره تخصصی موسسه مهر پارسیان از طریق شماره تماس های 88663925 یا 88663926 یا 88663927 با ما در ارتباط باشید.

شروط تخلیه ملک تجاری به دلیل تغییر شغل

طبق قانون مستاجر موظف به بهره­ برداری از منافع ملک استیجاری در شغل تراضی شده در قرارداد می­ باشد. علی­­رغم این­که قانون­گذار قائل به عدم امکان تخلیه املاک استیجاری است، به­ جز در موارد تصریح شده قانونی و در جهت حمایت از موجر، که رعایت بخشی از توافق­ های قراردادی از جمله شغل اعلامی در قرارداد را از سوی مستاجر ضروری دانسته است و ضمانت اجرای امکان فسخ قرارداد اجاره و تخلیه سرقفلی مورد اجاره را برای موجر پیش­بینی کرده است.

وکیل الزام به تنظیم سند دماوند

اسباب فسخ قرارداد و تخلیه ملک تجاری

صرف تغییر شغل ملک تجاری موضوع قرارداد، موجب امکان اعمال حق فسخ قرارداد و تخلیه مورد اجاره نخواهد بود و امکان اعمال این حق تنها در صورت وجود اسباب ذیل، برای موجر میسر می­ شود، که عبارتند از؛

  • به شغل مشخصی در قرارداد توافق شده یا توافق ضمنی بر حسب عرف محل صورت پذیرفته باشد.
  • تغییر شغل بدون اخذ رضایت موجر صورت پذیرد.
  • تغییر شغل صورت گرفته هیچ شباهت عرفی با شغل موضوع قرارداد نداشته باشد.

ضمانت اجرای تخلف تغییر شغل ملک تجاری

طبق قانون روابط موجر و مستاجر سال 1356 با اثبات تخلف حق فسخ قرارداد و تخلیه مورد اجاره بدون پرداخت حق کسب و پیشه و تجارت به مستاجر ملک صادر و اجرا خواهد شد.

جهت دریافت مشاوره در خصوص نحوه ارسال اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل با گروه مشاوره تخصصی موسسه مهر پارسیان از طریق شماره تماس های 88663925 یا 88663926 یا 88663927 با ما در ارتباط باشید.

تعریف اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل

قبل از طرح دعوا یا شکایت و ثبت دادخواست تخلیه ملک در مراجع ذی­ صلاح می­توان اظهارنامه­ ای تنظیم و به آدرس مخاطب ارسال نمود و به او اعلام داشت که در رابطه با مساله فی ما بین، همان­طور که مستحضر هستید؛

طی اجاره نامه عادی (یا رسمی) مورخ ………. یک باب مغازه واقع در …………… جهت شغل …………… اجاره (یا سر قفلی آن را خریداری) نموده­ اید،‌ با توجه به این که ملک موصوف را جهت شغل ………… به شما اجاره داده­ ام و شما تغییر شغل داده­ اید و این تغییر شغل ارزش ملک اینجانب را پایین می­ آورد، لذا بعد از ابلاغ این اظهارنامه فرصت دارید، نسبت به تغییر شغل و بازگشت به شغل قبلی یا تخلیه مغازه اقدام نمایید. در غیر این صورت از طریق مراجع قضائی اقدام خواهم نمود.

اجرت المثل و نحله

برای دریافت مشاوره و ثبت اظهارنامه توسط موسسه حقوقی مهر پارسیان به صفحه https://mehrilaw.com/online-services مراجعه نمایید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

همانطور که ملاحظه نمودید، پرونده ‌های ملکی پیچیدگی ­های زیادی دارند. با بهره ‌گیری از وکلای با تجربه‌ و مجرب موسسه حقوقی مهر پارسیان می ­توانید، در این خصوص گام موثری در رسیدن به هدف نهایی (پیروزی در پرونده خود) برداشته باشید. وکلای مبرز موسسه حقوقی مهر پارسیان، در حوزه دعاوی ملکی، با کلیه قوانین موجود و مربوط آشنایی کاملی دارند و به دلیل همین شناخت و تسلط، پس از بررسی پرونده یک راهکار مناسب جهت رسیدن به هدف نهایی، یعنی پیروزی انتخاب نموده و شما را در کلیه مراحل دعاوی خود، با مشاوره و راهنمایی موثرشان، همراهی می ­نمایند. مطمئن باشید با انجام این امر شانس پیروزی در پرونده مذکور چند برابر خواهد شد و از این بابت خیالتان راحت خواهد بود.

جهت دریافت مشاوره در خصوص نحوه ارسال اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل با گروه مشاوره تخصصی موسسه مهر پارسیان از طریق شماره تماس های 88663925 یا 88663926 یا 88663927 با ما در ارتباط باشید.

_

نشانی دفتر وکالت وکیل اظهارنامه تخلیه مغازه به جهت تغییر شغل در تهران

_

میدان ونک- ابتدای بزرگراه حقانی- خیابان گاندی جنوبی- خیابان چهاردهم- پلاک 14- طبقه 4- واحد 9

تلفن‌های تماس ثابت با موسسه مهر پارسیان (محمدرضا مهری متانکلائی) در تهران

تماس با دفتر وکیل آنلاین خارج از ساعات اداری و تعطیلات و ارسال پیام از طریق خط تلفن همراه

ارسال پیام از طریق شماره واتس اپ و تلگرام

پس از ارسال پیام شکیبا باشید تا جهت وقت مشاوره حضوری یا آنلاین هماهنگی صورت گیرد
حداکثر ظرف 12 ساعت وقت مشاوره تنظیم و به شما اعلام خواهد شد
دفتر وکالت مهر پارسیان – محمدرضا مهری متانکلائی وکیل پایه یک دادگستری

خدمات موسسه حقوقی بین المللی مهر پارسیان

مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در موضوعات تخصصی در همه ساعات شبانه روز
انجام مشاوره حقوقی حضوری با وکیل تخصصی جرایئم اقتصادی
قبول وکالت دادگستری بدون حضور موکل در دفتر وکیل
وکالت ایرانیان خارج از کشور در ایران
خدمات وکالت ایرانیان در سایر کشورها توسط وکیل رسمی
معرفی بهترین وکیل مهاجرت بین المللی در تهران
معروف ترین وکیل کیفری تهران
وکیل ملکی تهران
بهترین وکیل دعاوی پولی و بانکی تهران
معتبر ترین وکیل خانواده تهران
بهترین وکیل دادگاه تجدید نظر
وکیل اعاده دادرسی و دیوان عالی کشور
بهترین وکیل فرجام خواهی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *